۰۲۱-۸۸۲۵۵۶۰۰

برگزاری آزمون PET و KET

آزمون PET و KET

آزمون های KET و PET

آزمون های KET و PET

شما به عنوان یک زبان آموز نوجوان، تا حالا شده از خودتان بپرسید بعد از گذراندن چند ترم در کلاس های زبان انگلیسی، دقیقا کجا قرار گرفته اید؟ روی کدام پله ایستاده اید؟ و یا حتی بعد از گذراندن چند ترم ممکن است یکسری از مطالب فراگرفته شده را فراموش کرده باشید!شما در واقع به دنبال راهی می باشید که بتوانید خودتان را ارزیابی کنید! اما آیا راهی هست؟بله!یکی از راه هایی که در آن هم می توانید خود را ارزیابی کرده و هم دروس قبل را دوره کنید. شرکت در کلاس های آماده سازی آزمون های KET و PET کانون زبان پارسایان می باشد.

در این مقاله به بررسی آزمون های KET و PET به صورت مجزا می پردازیم.

آموزشگاه زبان پارسایان در حال برگزاری دوره های ترمیک انگلیسی برای نوجوانان می باشد. برای اطلاع از دوره ها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دوره های انگلیسی نوجوانان

هر آنچه که باید از آزمون های PET و KET بدانید

همانطور که در مقاله ” آموزش زبان انگلیسی نوجوانان ” اشاره شد، ذهن پویای نوجوانان آماده ی یادگیری های عمیق تر نسبت به دوران قبل یعنی دوران کودکی می باشد. با این تفاوت که نوجوانان بدلایل مختلف از قبیل حجم دروس و تکالیف مدرسه و همچنین چالش هایی که یک نوجوان در برابر تغییرات جسمی و روحی پیدا می کند، در اغلب موارد باعث می شود که نوجوانان تنها تمرکز خود را به محیط پیرامونشان قرار دهند. و فراگیری دانش های جدید را به سال های بعد موکول کنند.

این امر باعث می شود تا یکی از بهترین سال های طلایی یادگیری را از دست بدهند.

تمامی موارد ذکر شده باعث می شود که حتی اگر نوجوانی در پی یادگیری دانش جدید همچون زبان انگلیسی باشد، فرایند یادگیری آن نوجوان دچار اختلال شده و نیاز به مرور مکرر مطالب داشته باشد.

کانون زبان پارسایان برای جلوگیری از این موارد، دوره های آماده سازی آزمون های KET و PET را درست بعد از گذراندن هر دو دوره ی اصلی نوجوانان برنامه ریزی کرده تا زبان آموزان نوجوان بتوانند در این دوره ها به مرور دروس گذشته و همچنین ارزیابی خویش بپردازند.

این دو دوره شامل ۱۵ جلسه می باشد که تمامی مهارت های چهارگانه ی زبان انگلیسی در آنها کار شده و در آخرین جلسه ی برگزاری دوره، امتحانی شبیه سازی شده برابر با آزمون های KET و PET از زبان آموزان گرفته خواهد شد.

در ادامه به بررسی تک تک این آزمون ها خواهیم پرداخت.

آزمون های KET و PET

KET EXAM (Cambridge English: Key, also known as the Key English Test (KET)

کلمه KET مخفف عبارت Key English Test  می باشد و یکی از آزمون‌های رایج دانشگاه کمبریج انگلستان است.

این امتحان توانایی شما در استفاده از مهارت هاری چهارگانه ی زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در شرایط ساده را اثبات می کند. که برای زبان آموزان سطح A2 طراحی شده است.

 A2 دومین سطح در زبان انگلیسی بوده که زبان آموزان قادر به برقراری ارتباط و بیان نیازه های اولیه می باشند. این سطح برابر است با Elementary یا Pre-Intermediate.

امتحان KET  هر چهار مهارت زبان انگلیسی را مورد ارزیابی قرار می دهد؛ خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن. و این اطمینان را به شما می دهد که در ادامه برای امتحانات سطح بالاتر مانند آزمون های PET و FCE آماده خواهید بود.

امتحان KET برای زبان آموزانی مناسب می باشد که می خواهند اطمینان حاصل کنند که مطالعه خود را به خوبی شروع کرده اند و دانش ابتدایی را در خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن دارند.

دریافت نمره قبولی در آزمون KET، به این معناست که زبان آموز می‌تواند در موقعیت‌های آشنا و روزمره از قبیل محیط کار و تحصیل، خرید، درک مفهوم کلی بروشورهای مسافرتی و غیره از زبان انگلیسی استفاده کند.
همچنین زبان آموزان در این سطح می توانند نامه‌ها و پیغام‌های ساده بنویسند.

آزمون KET در دو ورژن طراحی شده است:

KET

KET for school

هر دو آزمون مشابه یکدیگر می باشند با این تفاوت که KET for school مخصوص زبان آموزانی است که می خواهند وارد مدارس شوند.

نحوه ی نمره دهی در آزمون KET از ۲۵% برای هر کدام از مهارت های چهارگانه ی زبان انگلیسی یعنی Speaking, Listening, Reading & Writing می باشد.

 

قسمت های مختلف آزمون KET

Reading & Writing

  1. بخش Reading & Writing نشان می دهد که شما می توانید اطلاعات کتبی ساده مانند نشانه ها، بروشورها، روزنامه ها و مجلات را درک کنید. این بخش نه قسمت دارد که شامل ۵۶ سوال است؛ ۳۰ سوال برای بخش Reading و ۲۶ سوال برای بخش Writing که شامل دو رایتینگ می باشد.  مدت زمان انجام این دو بخش در حدود یک ساعت و سی دقیقه خواهد بود. نمره مختص این بخش  پنجاه درصد از نمره کل را شامل می شود.

Listening

  1. لازم به ذکر است که آزمون های KET و PET بر خلاف دیگر آزمون های مشابه همچون TOEFL و یا IELTS که Listening هر آزمون به لهجه ی آمریکایی می باشد، در هر دو آزمون، گفتگوها با لهجه ی بریتانیایی صورت می گیرد. بخش Listening  نشان می دهد که شما می توانید در صورتی که مردم به آرامی صحبت کنند، اطلاعیه ها و سایر مطالب گفتاری را درک کنید. این بخش پنج  قسمت دارد که شامل بیست و پنج سوال است. و سی دقیقه زمان برای جواب دادن به این قسمت به متقاضی داده می شود. نمره مختص این بخش بیست و پنج درصد از نمره کل را تشکیل می دهد.

Speaking

۳٫بخش Speaking   نشان می دهد که شما می توانید با پاسخ دادن و درخواست کردن با استفاده از سؤالات ساده در یک مکالمه شرکت کنید. تست Speaking شما با حضور یک یا دو شرکت کننده دیگر و دو شخص ممتحن انجام می گردد. این باعث می شود که آزمون تان واقعی تر و قابل اطمینان تر باشد. در بخش Speaking سؤالات به دو صورت پرسیده می شود. سری اول سؤالات شامل پرسش های کلیی در خصوص اطلاعات روزمره و بررسی گرامرهای استفاده شده مرتبط با هر سوال است. و سری دوم سؤالات مختصص به توصیف و بحث درمورد تصاویری است که ممتحنین به کاندیداهای آزمون نشان می دهند. این قسمت از آزمون هشت الی ده دقیقه برای هر دو شرکت کننده طول می کشد و سؤالات در دو بخش پرسیده می شوند. . نمره مختص این بخش بیست و پنج درصد از نمره کل را تشکیل می دهد.

PET EXAM (The Preliminary English Test)

کلمه PET مخفف عبارت The Preliminary English Test می باشد، که یکی دیگر از آزمون‌های رایج دانشگاه کمبریج بوده و نشان دهنده‌ تسلط شرکت‌کننده بر اصول ابتدایی زبان انگلیسی و مهارت او در استفاده از این اصول در زندگی روزمره است. آزمون PET برابر است با سطح B1 یعنی سطح Pre-Intermediate و Intermediate. این آزمون بین‌المللی مرحله‌ای منطقی بین دو آزمون دیگر کمبریج به نام‌های KET و FCE در نظر گرفته می‌شود. موفقیت در این آزمون نشان می‌دهد که فرد می‌تواند متن‌ها و مقالات ساده انگلیسی را بخواند، در مورد مسائل روزمره نامه و ایمیل بنویسد، در جلسات یادداشت‌ برداری کند و ایده‌ها و افکارش را به زبان انگلیسی بیان کرده یا بنویسد.

آزمون PET همچون آزمون KET دارای دو ورژن اصلی می باشد:

PET

PET for school

این دو آزمون همچون آزمون KET و KET for school، مشابه یکدیگر می باشند با این تفاوت که PET for school مخصوص زبان آموزانی است که می خواهند وارد مدارس شوند.

 

این آزمون به دو صورت کامپیوتری(computer based) و کاغذی(paper based)  قابل برگزاری می باشد با این تفاوت که؛ آزمون کامپیوتری هر ماه توسط دانشگاه کمبریج انگلستان برگزار می شود در صورتیکه آزمون کاغذی تنها شش بار در سال برگزار می گردد.

نحوه ی نمره دهی در این آزمون با چهار عنوان Narrow Fail, Pass with Merit, Pass  و یاFail  صورت می پذیرد.

قسمت های مختلف آزمون PET:

Reading & Writing

  1. بخش Reading & Writing در آزمون PET نشان می دهد که شما می توانید اطلاعات کتبی ساده مانند نشانه ها، بروشورها، روزنامه ها و مجلات را درک کنید. بخش Reading یک ساعت و سی دقیقه زمان دارد و سوالات در پنج قسمت شامل ۳۵ سوال مطرح می شود. بخش Writing  سه  قسمت دارد که شامل هفت  سوال است.

Listening

۲٫بخش Listening در آزمون PET نشان می دهد که شما می توانید اطلاعیه های شفاهی و گفتگوهایی با موضوع روزانه را درک کنید. این بخش چهار  قسمت دارد که شامل بیست و پنج سوال است و حدودا ۳۵ دقیقه زمان به آن اختصاص داده می شود.

Speaking

  1. بخش Speaking در آزمون PET نشان می دهد که شما می توانید با پاسخ دادن به سوالات و یا درخواست کردن در یک مکالمه شرکت کنید. تست Speaking شما را با حضور یک یا دو متقاضی دیگر و دو ممتحن انجام می گیرد. این باعث می شود که آزمون تان واقعی تر و قابل اطمینان تر باشد.سئوالات این بخش در چهار قسمت پرسیده می شوند. و ده الی دوازده دقیقه برای هر دو متقاضی به طول می کشد.

 

دوره های آزمون KET و PET در کانون زبان پارسایان

همانطور که در دوره های آموزشی بخش نوجوان ملاحظه کردید، ترم نوجوانان شامل ۴ دوره ی اصلی بر اساس کتاب آموزشی Hey There و هر دوره شامل ۴ ترم می باشد. بنا به دلایل گفته شده در ابتدای این مقاله و همچنین مقاله ی مربوط به آموزش زبان انگلیسی نوجوانان، تصمیم برآن شده است تا بعد از گذراندن دو دوره ی اصلی برابر با ۸ ترم ، یک دوره ۱۵ جلسه ای بابت آمادگی آزمون های KET و PET برگزار شود؛ بدین صورت که زبان آموزان پس از گذراندن دو دوره ی اول Hey There 1 & 2 وارد دوره ی KET و پس از گذراندن دو دوره ی بعدی Hey There 3 & 4 وارد دوره ی PET خواهند شد.

در این دوره ها نه تنها زبان آموزان با امتحانات مشابه امتحانات بین المللی بزرگسالان نظیر TOEFL و یا IELTS آشنا می شوند، بلکه دروس یاد گرفته شده از جمله لغات و یا حتی گرامرهای ترم های پیشین را می توانند در این کلاس ها دوره کنند و خود را در در آزمون شبیه سازی آزمون های کمبریج در پایان ترم محک بزنند.

در هر دو دوره ی KET و PET، تعداد جلسات در نظر گرفته شده برای هر یک از مهارت های چهارگانه ی زبان انگلیسی بدبن صورت خواهد بود:

پنج جلسه برای مهارت Reading؛ از آنجایی که زبان آموزان در حل تست های Reading همواره دچار مشکل می باشند، تعداد جلسات بیشتری برای کار و تمرین این مهارت قرار داده ایم.

چهار جلسه برای مهارت Writing؛ همانطور که قبلا ذکر شد، آزمون KET و PET هر دو دارای دو بخش Writing می باشند. در این چهار جلسه به بررسی و تمرین هر دو بخش پرداخته می شود.

سه جلسه برای مهارت Listening؛ نمونه سؤالات مربوط به این بخش که از سالهای پیش در دست مدرسین این دوره قرار دارد، در این سه جلسه کار و تمرین می شود.

و در نهایت ۲ جلسه برای مهارت Speaking؛ مهارت صحبت کردن و یا همان Speaking در اصل در کل طول ترم انجام می گیرد و تنها در این دو جلسه به بررسی و انجام نمونه سؤالات سالهای قبل می پردازند.

آزمون KET و PET در روز پنجشنبه آخرین هفته ترم مذکور به مدت ۳ ساعت در محیطی شبیه سازی شده آزمون های اصلی برگزار می شود.

 

برای بررسی ترم های نوجوانان حتما به دوره های آموزشی بخش نوجوان سر بزنید. تمامی چارت های مربوطه در آن بخش قابل مشاهده می باشند.

 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

برای اطلاع از تمامی دوره ها و مشاوره و تعیین سطح با کارشناسان آموزش کانون زبان پارسایان، با شعب با در تماس باشید:

شعبه گیشا: ۸۸۲۵۵۶۰۰

شعبه توحید: ۶۶۵۷۴۹۱۰

شعبه پارک وی: ۲۶۲۹۳۶۰۱

 

 

 

hd