تفاوت بین IELTS و PTE

تفاوت بین IELTS و PTE

آزمون آیلتس که مخفف سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی (International English Language Testing System) می باشد، آزمونی است استاندارد شده که مشترکاً توسط شورای بریتانیا (British Council)، مرکز ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج و سازمان برنامه توسعه بین الملل استرالیا برگزار می شود.
آیلتس یکی از محبوبترین آزمون های ارزیابی تسلط زبان انگلیسی در همه دانشگاه های اروپا، استرالیا، بریتانیا و بسیاری از دانشگاه های آمریکاست.
آزمون آیلتس سه نوع آکادمیک، جنرال و Life Skills دارد که متقاضیان متناسب با هدفشان در یکی از سه نوع فوق شرکت می کنند.
از نکات مثبت آزمون آیلتس دسترسی به منابع فراوان و تجربه شده این آزمون و اساتید متخصص و وجود اساتید متبحریست که سالها در زمینه آموزش آمادگی آیلتس تجربه دارند، علاوه بر این، امکان شرکت در آزمون در تهران و بسیاری از شهرهای ایران فراهم می باشد که باعث شده زبان آموزان نیازی به صرف هزینه بالا و تحمل سختی سفر به خارج از کشور برای حضور در این آزمون نداشته باشند.
علاوه بر موارد فوق آزمون آیلتس از آنجایی که به صورت Paper-based برگزار می شود، یعنی آزمون کامپیوتری نیست و همانند همه آزمون هایی که ما ایرانیان در مدرسه و دانشگاه داده ایم سوالات در برگه توزیع شده و برای مصاحبه مثل همه مصاحبه های کاری و تحصیلی مصصحح رو به روی متقاضی نشسته و با وی صحبت می کند. این امر به علت همانندی این آزمون با همه آزمون های دیگر برای متقاضیان ایرانی ملموس تر و قابل درک تر بوده و ضریب موفقیت بیشتری را برای آنان رقم می زند.
الگوی نمره دهی در آیلتس آکادمیک و جنرال از ١ تا ٩ در هر مهارت از مهارت های چهارگانه است و نمره کل به صورت میانگین چهارنمره از ١ تا ٩ محاسبه می گردد و در آیلتس Life Skills قبولی و یا مردودی است.

آزمون پی تی ای (PTE) که مخفف تست زبان پیرسون (The Pearson Test of English) است توسط موسسه پیرسون بنیان نهاده شد و یکی از آزمون های جدیدالورود به دنیای ارزیابی زبان انگلیسی افراد غیر بومی کشورهای انگلیسی زبان است.
این آزمون نیز در بسیاری از دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان به رسمیت شناخته می شود و تعداد متقاضیان آن نسبت به سال های گذشته رو به فزونی است.
آزمون پی تی ای نیز مانند آیلتس دو نوع آکادمیک و جنرال دارد و به جای نوع سوم آزمون آیلتس (Life Skills) نوع سوم آزمون PTE “ویز” نام دارد که مختص کودکان و نوجوانان است.
متاسفانه برای تدریس آمادگی آزمون پی تی ای در مقایسه با آیلتس منابع بسیار محدودترند و چون آزمون به سبک  Internet-based برگزار می شود برای متقاضیان ایرانی کمی ناملموس و نا مأنوس است که البته این امر ایجاب می کند متقاضیان با تمرین و ممارست بیشتر بر این امر فائق آمده و به نتیجه مطلوب برسند. منظور از این سبک این است که آزمون در محل برگزاری آزمون پای کامپیتر، به صورتی اینترنتی و تحت کنترل دوربین های مدار بسته برگزار شده، بخش نوشتار بایست توسط متقاضی تایپ شود و در بخش صحبت کردن متقاضی پاسخ ها را داده و جواب ها ضبط شده و از طریق نرم افزار اینترنتی ثبت و ارسال می شود.
الگوی نمره دهی در پی تی ای بین ١٠ تا ٩٠ در هریک از مهارت های چهارگانه است و نمره کل به صورت میانگین چهار نمره محاسبه می شود.

ما در کانون زبان پارسایان در گیشا، با توجه به متقاضیان فراوانی که در زمینه هر دو آزمون تا به کنون داشته ایم و با توجه به نتایج موفقی که در این زمینه کسب کرده ایم، به شما این اطمینان را می دهیم که کانون زبان پارسایان می تواند مرجع خوبی برای آماده سازی شما عزیزان در این دو آزمون باشد.

برای اطلاع از تمامی دوره ها و مشاوره و تعیین سطح با کارشناسان آموزش کانون زبان پارسایان، با شعب با در تماس باشید:

شعبه گیشا: ۸۸۲۵۵۶۰۰

شعبه توحید: ۶۶۵۷۴۹۱۰

شعبه پارک وی: ۲۶۲۹۳۶۰۱

 

 

hd