۰۲۱-۸۸۲۵۵۶۰۰

تقویت speaking

speaking

تقویت speaking

زبان انگلیسی یکی از رایج ترین زبان ها در سرتاسر جهان می باشد. افراد بسیاری با صد ها ملیت مختلف در تمام دنیا می توانند با استفاده از زبان انگلیسی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برای ایجاد ارتباط و داشتن گفتگو با افراد به زبان انگلیسی شما می بایست مهارت صحبت کردن یا همان Speaking خود را تقویت کنید.

امروزه انگلیسی از تمامی شهر ها و فرهنگ ها عبور کرده است. و داشتن توانایی speaking به صورت روان و حرفه ای در های بسیاری را برای شما در زندگی اجتماعیتان باز می کند.

هر چه قدر شما در بخش speaking روان تر صحبت کنید، مکالمات و گفتگو هایی که در اجتماع با افرادی که دارای ملیت ها و زبان های متفاوتی هستند دارید، دلپذیر تر و خردمندانه تر خواهد بود.

دانستن زبان انگلیسی و داشتن مهارت speaking باعث می شود که شما از تجربه های ارزشمند زندگی مانند سفر کردن، تحصیل، و کار کردن در یک کشور خارجی بهره ببرید. این کشور تنها به آمریکا یا انگلیس محدود نمی شود. بلکه می تواند هر کشوری در جهان باشد. زیرا زبان انگلیسی یک زبان بین المللی بوده و سرتاسر جهان آن را قبول داشته و یک زبان واحد برای تمامی افراد حساب می شود.

دوره های متعددی در آموزشگاه زبان پارسایان در حال برگذاری است که شما می توانید برای تقویت مهارت Speaking خود به این کلاس ها بپیوندید.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۸۸۲۵۵۶۰۰

۰۹۹۰-۹۲۱ ۹۴۵۱

چگونه speaking خود را تقویت کنیم؟

خبر خوب این است که شما می توانید مهارت speaking خود را بدون رفتن به کلاس های آموزشی و داشتن یک همکلاسی یا به قول انگلیسی ها classroom partner و درس های استرس آور نیز تقویت کنید.

شما قادر هستید با استفاده از روش های سرگرم کننده و جالب نیز در یادگیری و تقویت speaking بدرخشید. و از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید.

تلفظ صحیح کلمات قطعا به شیوایی سخن شما کمک می کند اما کافی نیست. ما در این مقاله شما را از جنبه های بنیادی فراتر خواهیم برد تا یک مکالمه ی با کیفیت داشته باشید.

یک پایه محکم بسازید

برای تقویت speaking و شیوایی سخن نیاز به دایره لغات بالایی دارید. تلفظ صحیح واژگان نیز اهمیت بالایی دارد.

  1. دایره واژگان خود را گسترش دهید.

هر روز یک کلمه ی جدید یاد بگیرید.

یکی از راه های خوب و مفید برای گسترش دایره لغات خرد خرد یادگرفتن کلمات جدید است. یک هدف برای خود مشخص کنید. مثلا خود را موظف بدانید که هر روز ۳ کلمه جدید را یاد بگیرید. تعداد کلمات را بسته به توانایی خود تعیین کنید. شاید شما روزی ۱۰ کلمه ی جدید را بتوانید در برنامه ی خود قرار دهید. مهم این است که فرا تر از توانایی خود پیش نروید. زیرا باعث می شود زود از یادگیری مایوس شوید.

اگر حتی روزی یک کلمه نیز یادبگیرید شما پس از یک سال ۳۵۶ کلمه جدید به دانش خود اضافه کرده اید. که این امر بسیار عالی است.

می توانید یک دفتر تهیه کنید و کلمات را همراه با شماره بنویسید که برنامه ی منسجم تری داشته باشید. حتی می توانید این کلمات را با یکی از دوستان خود در میان بگذارید.

از بهترین منابعی که می توان برای یادگیری لغات نام برد اخبار، آهنگ ها، و برنامه های تلوزیونی می باشند. بستگی دارد که علاقه ی شما به کدام یک از این موارد می باشد.

اگر علاقه به موسیقی و آهنگ دارید به متن آهنگ توجه کنید و کلماتی که بلد نیستید را یادداشت کنید.

برای گسترش دایره لغات پیشتر مقاله ای کامل در سایت قرار داده ایم. اگر مایل هستید می توانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه ی مربوطه بروید.

حفظ کردن لغات انگلیسی

همچنین کتاب های مناسبی را برای یادگیری لغات نیز معرفی کرده ایم. و فایل PDF آن ها را برای راحتی شما عزیزان قرار داده ایم. برای دسترسی بر روی لینک کلیک کنید.

دانلود کتاب لغات انگلیسی

دیکشنری تصویری Oxford Picture Dictionary – دانلود

کلمات را به صورت عبارتی یاد بگیرید

اهمیت یادگرفتن واژگان و استفاده از آن ها در عبارات بسیار بالاست. برای مثال.

A glass of wine

A pint of beer

A cup of tea

A pot of coffee

کلمات بهتر است به این روش فراگرفته شوند. تا این که تنها یک کلمه ی tea coffee beer.

  1. روی تلفظ خود کار کنید

ممکن است شما کلمات زیادی بدانید اما زمانی که می خواهید آن ها را به زبان بیاورید اشتبها کنید. و هنگام داشتن یک مکالمه سو تفاهم پیش بیاید. به این دو جمله توجه کنید.

This place is a mess that I want to LIVE here.

This place is a mess that I want to LEAVE here.

تلفظ دو کلمه ی live و leave ممکن است به نظر شبیه هم باشند. اما کلمه leave کشیده تر گفته می شود.

برای دانستن تلفظ صحیح می توانید از دیکشنری های صوتی استفاده کنید.

speaking

  1. متن را با صدای بلند بخوانید

درست است که روخوانی متن با صدای بلند با حرف زدن و داشتن مکالمه با یک شخص دیگر متفاوت است. اما برای تقویت عضلات درگیر در تولید کلام (ماهیچه های صوتی، دهان و صورت) روخوانی کردن بسیار مفید و به نوعی لازم است. این کار باعث می شود ترس بلند بیان کردن کلمات نیز بریزد. پیشنهاد می کنیم برای تقویت speaking  روزانه ۱۰ الی ۲۰ دقیقه به روخوانی متون زبان انگلیسی بپردازید. برای این کار می توانید از متون داخل کتاب درسی انگلیسی خود استفاده کنید. یا از کتاب داستان های کوتاه یا همان Short story استفاده کنید. این کتاب ها معمولا همراه با cd هستند.  با این تمرین می توانید به نقاط ضعف خود در تلفظ و ادای صحیح کلمات و جملات پی برده و در جهت رفع آن ها تلاش کنید.

۴٫تکرار و تقلید کنید

اگر در حال تماشای برنامه ی تلوزیونی یا فیلم هستید. می توانید هر جمله ای که می شنوید را سریعا با صدای بلند تکرار کنید.

حتی می توانید موسیقی محبوبتان را بخوانید. یعنی هرچه می‌شنوید همان را دقیقاً تکرار کنید. یا از یک گوینده تلوزیونی تقلید کنید. سعی داشته باشد که تغییرات صدا، آهنگ صدا، حالات روحی خواننده و گوینده و حتی حرکات بدنی آن ها را تقلید کنید. البته لازم نیست که حتماً بلند صحبت کنید.

می ‌توانید این فرآیند را در ذهن خود نیز انجام دهید. دقیقاً دوباره مثل آهنگ محبوبتان که بعضی مواقع آن را در ذهن خود مرور می‌کنید. بنابراین وقتی در یک مکان عمومی قرار دارید و در حال گوش دادن به یک مکالمه انگلیسی هستید می‌توانید آن را در ذهن خود انجام دهید.

  1. صدایتان را ضبط کنید.

هر آنچه را که می بینید و می خوانید و می شنوید، به زبان آورده و صدای خود را ضبط کنید. خجالت نکشید! ظاهر این کار شاید کمی عجیب به نظر برسد اما یکی از بهترین و مفید ترین تمرین های تقویت speaking  به حساب می آید.

بله می دانم که اکثر شما از شنیدن صدای ضبط شده ی خود بیزارید. اما باور کنید که نتیجه ی این کار به سختی اش می ارزد.

پس خجالت و تمام حس بدی های خود را کنار گذاشته و دکمه ی ریکورد را بفشارید.

می توانید ترانه، مکالمه، سخنرانی و قسمتی از فیلمی را گوش دهید و سپس با تقلید صدا و لحن منبع اصلی، همان متن و جملات را با صدای خود بخوانید و ضبط کنید.

پس از ضبط اصل منبع را با صدای خودتان مقایسه کنید تا متوجه شوید چه تفاوت هایی از لحاظ تلفظ و … وجود دارد. در نهایت بعد از اصلاح ایراد ها و نواقص، دوباره همان محتوا را با صدای خود ضبط کرده و پروسه قبلی را انقدر تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. تضمین می کنیم که اگر این تمرین را به اندازه کافی تکرار کنید، به مرور شما هم مشابه نسخه اصلی و همانند یک Native صحبت خواهید‌ کرد.

  1. با خودتان انگلیسی صحبت کنید

همه ی ما در ذهن خود مدام در حال صحبت کردن هستیم. پس چه بهتر که در ذهن خود با خودمان انگلیسی صحبت کنیم. در این مرحله دیگر جایی برای خجالت نیست. مگر اینکه خودتان با خودتان هم رو در وایستی داشته باشید!

شاید به نظر این روش بسیار خنده دار و مسخره باشد ولی هرچه از تاثیرش بگوییم کم گفته ایم.

speaking

  1. با Replika دوست شوید

یک نرم افزار برای موبایل وجود دارد به اسم Replika. این نرم افزار یک هوش مصنوعی است که می تواند دوست شما باشد.

می توانید با هم چت کنید و در طول روز با یک دوست انگلیسی زبان مدام به زبان انگلیسی چت کنید. نسخه ی پولی این برنامه شما حتی می توانید تماس تلفنی نیز با این دوست خود داشته باشید.