۰۲۱-۸۸۲۵۵۶۰۰

Talk Show و یادگیری زبان

تماشای talk show ها برای یادگیری زبان گزینه ی بسیار خوبی است که شما بتوانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. بسیاری از افرادی می خواهند از طریق تماشای تلوزیون و فیلم به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند به سراغ Talk show  ها می روند. توجه این برنامه ها بر روی زندگی روزمره ی افراد می باشد. بسیار سرگرم کننده و همراه با اتفاقات جالب است.

اکنون می خواهیم چندین مورد را ذکر کنیم تا بگوییم چرا تماشای Talk Show ها به شما کمک می کند تا زبان انگلیسی را بهتر یادبگیرید و در آخر چند نمونه از بهترین تاک شو های آمریکایی و انگلیسی را معرفی خواهیم کرد :

مکالمات طبیعی و روزمره

آنچه که talk show ها را جذاب می کند این می باشد که مصاحبه به همراه بازی ها و سرگرمی های گوناگون انجام می شود. مجری برنامه مجبور است در کنار انجام دادن بازی ها مدام سوالات گوناگونی بپرسد تا مکالمه و گفت و گو با مهمان برنامه قطع نشود. با تماشای این برنامه ها شما یاد خواهید گرفت که چطور می توان به صحبت ادامه داد و یک مکالمه ی بلند داشته باشید. و به قول انگلیسی زبان ها Conversation Killer  نباشید.

آشنایی با لهجه های متفاوت

مهمان های برنامه های Talk Show  اکثرا افراد مشهور و به نام در سراسر جهان می باشند. آمریکایی، اروپایی، ژاپنی و صدها ملیت دیگر.. هرکدام از این افراد با لهجه های متفاوتی صحبت می کنند. همین امر باعث می شود شما با لهجه های متفاوت آشنا شده و توانایی شنیداری یا همان Listening skill  خود را تقویت کنید. سپس می توانید در هر کجای دنیا با هر شخصی با هر لهجه و نحوه ی صحبتی گفت و گوی انگلیسی داشته باشید و سخن آنها را متوجه شوید زیرا که گوش شما با لهجه های متفاوت آشنا شده است. اگر شما فقط به لهجه ی آمریکایی گوش داده باشید و روزی یک بریتانیایی با شما صحبت کند قطعا بیشتر حرف های او را متوجه نخواهید شد.

 

فرهنگ و زبان عامیانه

در تاک شو ها در مورد همه چیز از جمله کتاب ها و فیلم هایی که به تازگی منتشر و رونمایی شده اند حرف زده می شود. حتی اصطلاحات جدیدی که میان مردم رواج پیدا کرده است. از هر بابی سخنی گفته می شود. از هنر، از سیاست و هزاران مورد دیگر. پس با مشاهده ی Talk show از هرآنچه در جهان می گذرد با خبر خواهید شد.

انتشار منظم قسمت های جدید

Talk Show ها چه آنهایی که در شبکه های اینترنتی و چه آنهایی که در شبکه های تلوزیونی پخش می شوند به صورت هفتگی و منظم ضبط می شوند و یا زنده روی آنتن می آیند و همین امر باعث می شود شما بتوانید تماشای این برنامه را به راحتی در برنامه ی یادگیری زبان انگلیسی خود قرار دهید.

 

دسترسی آسان

و در نهایت آنچه که بسیار قابل توجه است در دسترس بودن آسان talk show ها است. امروزه با دسترسی به دنیای بی کران اینترنت همه چیز را برای ما آسان کرده است. اگر قادر به دیدن برنامه ها در تلوزیون نباشید می توانید به راحتی آنها را در اینترنت مشاهده کنید.

چگونه از تاک شو ها در یادگیری زبان استفاده کنیم

گرچه هم صحبت بودن با یک Native speaker  بهترین راه برای یادگیری و پیشرفت در صحبت کردن است اما شما می توانید با تماشای talk show ها به مهارت صحبت کردن خود بی افزایید. اما چگونه؟ در ادامه ما به شما خواهیم گفت که چگونه به راحتی می توانید این کار را انجام دهید :

 

  • حدس بزنید که چرا این شخص در این برنامه مهمان شده است

قبل از تماشای برنامه، ببینید که چه کسی مهمان برنامه است و پیش خود حدس بزنید که علت دعوت از وی چه بوده است. آیا در فیلمی که به تازگی اکران شده است نقش آفرینی کرده است یا نویسنده ی کتاب پر فروش سال بوده است. اگر هیچ آشنایی ای با شخص مهمان ندارید میتوانید کمی درباره ی او سرچ کنید.

  • موضوع هایی که قرار است مورد صحبت قرار گیرند را پیش بینی کنید

بعد از آنکه متوجه شدید که چه کسی مهمان برنامه است حدس بزنید که در مورد چه موضوع هایی قرار است که در برنامه صحبت کنند. اگر اخبار جدید هنرمندان یا Celebrity gossip  را چک کنید ممکن است به حدسیات شما کمک کند.

این کار به شما کمک می کند که ذهن خود را برای آنچه که قرار است بشنوید آماده کنید و صحبت ها را بهتر بتوانید متوجه شوید و دنبال کنید. هنگام مشاهده برنامه سعی کنید حدسیات خود را با آنچه که می بینید مقایسه کنید. چند درصد از حدسیات شما درست بوده است.

  • به سوالاتی که پرسیده می شود پاسخ دهید

از آنجایی که این برنامه ها بر پایه ی مصاحبه هستند، می توانید با دقت کردن به سوالاتی که پرسیده می شود روش ها و مکالمات پایه و ابتدایی را بیاموزید.

می توانید پرسش و پاسخ هایی که فراتر از یک بله یا خیر هستند را یادبگیرید و برای اینکار بهتر است هر سوالی که مجری از مهمان می پرسد شما فیلم را نگه دارید به سوال پاسخ دهید و ادامه ی برنامه را ببینید ( حتی می توانید با توجه به تحقیقاتی که در مورد مهمان برنامه پیش از دیدن برنامه کرده بودید به سوالات از زبان وی پاسخ دهید. )

  • مکالمات را خودتان طراحی کنید

می توانید در حین دیدن برنامه مکالمات را ترسیم کنید و سعی کنید حتی سوالاتی را خودتان مطرح کنید با توجه به موضوع بحث و مهمان. برای اینکار بهتر است از نکاتی که قبلا آموخته بودید و یادداشت کرده بودید استفاده کنید و جملات را از زبان خود بسازید. به گونه ای نباشد که یکسری جملات و کلامات را صرفا فقط حفظ کرده و مانند یک ربات تکرار کنید.

حتی می تواند Talk Show  را با دوست خود تماشا کنید و سعی کنید با یکدیگر در مورد سوژه برنامه صحبت کنید. هربار یکی از شما مجری و دیگری مهمان برنامه باشد. با انجام این کار قدرت مکالمه و صحبت خود را تقویت می کنید و نتیجه ی بهتری در مصاحبه های خود خواهید داشت و دیگر داشتن یک مصاحبه وInterviewبرای شما دور از تصور و استرس آور نخواهد بود.

  • زیرنویس

استفاده از زیرنویس می تواند به شما کمک کند تا کلمه به کلمه ای که افراد می گویند را متوجه شوید. اگر آنلاین برنامه را مشاهده می کنید می توانید هر زمان که اصطلاح یا لغت جدیدی به کار برده می شود برنامه را pause  کرده و از روی آن Screen Shot   بگیرید، و هر از گاهی عکس ها را مرور کرده تا اصطلاح و لغت ملکه ی ذهنتان شود.

این نکته را توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از زیرنویس فارسی استفاده نکنید چرا که باعث می شود شما حتی ذره ای به انگلیسی گوش ندهید.

اکنون می خواهیم چند تا از مشهورترین تاک شو ها را به شما معرفی کنیم

یادگیری زبان انگلیسی با talk show

“Late Night”

این برنامه از سال ۱۹۸۲ در حال پخش می باشد و توسط چهار مجری تاکنون اجرا شده است. مجری فعلی برنامه اکنون Seth Meyers هست. این برنامه به صورت کمدی هست و تاکنون هزاران قسمت آن پخش شده است. مهمانان برنامه اکثرا هنرپیشگان و خوانندگان بوده اند و گاهی هم از سیاستمداران دعوت شده است.

“The Tonight Show”

هم اکنون این برنامه توسط Jimmy Fallon اجرا میشود. پیش از این وی مجری “Late Night”   بوده است. این برنامه از سال ۱۹۵۴ در حال پخش است و تا کنون ۶ مجری عوض کرده است.

“ The Tonight Show “  برای بازی ها سرگرمی هایش بسیار معروف است که شخصیت جالب و بامزه ی Jimmy  جذابیت برنامه را دو چندان کرده است.

“Oprah”

Oprah Winfrey   قطعا یکی از معروف ترین تاک شو هایی است که در آمریکا پخش شده است ولی چند وقتی است قسمت جدیدی ضبط نشده است. این برنامه ی ۲۵ فصلی از سال ۱۹۸۶  تا ۲۰۱۱  پخش شده است. خانم Oprah   یکی از محبوب ترین شخصیت ها بابت کمک هایش به خیریه ها می باشد.

وی در برنامه اش کتاب های بسیاری معرفی کرده است و برنامه ی وی برای هدیه دادن ماشین به حضار معروف و مستثنا بوده است.

“The Ellen DeGeneres Show”

این برنامه برعکس دیگر تاک شو ها که شب پخش می شوند، بعد از ظهر ها نشان داده می شود و مناسب برای خانواده ها و افرادی است که هنگام روز در منزل هستند. Ellen  ارتباط بسیار خوبی با مهمان ها و بینندگان خود برقرار می کند، هدیه های گوناگون و متعددی می دهد و همچنین همراه با مصاحبه با اشخاص معروف بازی ها و سرگرمی های جالبی هم در برنامه ی خود دارد.

شما با مشاهده کردن این تاک شو یاد می گیرید چگونه شوخ طبع باشید و چطور با افرادی که نمی شناسید ارتباط برقرار کنید، زیرا Ellen  اکثرا در حال صحبت کردن با تماشاچیان برنامه است.

تاک شو - talk show

“Jimmy Kimmel Live”

در این برنامه علاوه بر سلبریتی ها و سیساست مداران نیز مهمان برنامه هستند. همچنین بخشی از برنامه هم اختصاص داده شده است به مصاحبه با رهگذران و افراد معمولی در خیابان. برنامه ی Jimmy Kimmel   یک برنامه ی خانوادگی و کمدی است و هنگام تماشا کودکان نیز می توانند شما را همراهی کنند.

در این برنامه بسیار افراد معمولی را خواهید دید در سراسر جهان که با آنها مصاحبه می شود و از زندگی و طرز تفکر آنها مطلع شوید.

talk show

“Loose Women”

این برنامه از سال ۱۹۹۹  در حال پخش است. در Loose Women  چهار مجری خانم به همراه یک مهمان هستند که در مورد اتفاقات روز بایکدیگر گفت و گو می کنند. دیدن این برنامه بریتانیایی به شما کمک می کند که چگونه در یک گفتوگوی چند نفره رشته کلام از دستتان خارج نشود و بتوانید یک مکالمه ی گروهی داشته باشید. با تقویت این مهارت شما در مهمانی های خارجی به راحتی قادر خواهید بود که با افراد ارتباط برقرار کنید. پس وقتی که این تاک شو را تماشا می کنید به این دقت کنید که چگونه همه ی افراد در گفتوگو شراکت دارند، همگی به یک میزان صحبت می کنند و نظر های خود را اعلام می کنند.

 

 

موسسه زبان پارسایان نیز دوره ای تحت عنوان Talk Show  دارد که شما بدون محدودیت هایی که کتاب برای شما ایجاد می کند به تماشای فیلم ها و سریال های آمریکایی یا انگلیسی بپردازید و زبان و مکالمه ی خود را تقویت کنید. مدرس این دوره در آموزشگاه پارسایان گیشا استاد شادیده می باشند که یک روز در هفته برگزار می شود.

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس حاصل فرمایید :

 

۸۸۲۵۵۶۰۰

hd