۰۲۱-۸۸۲۵۵۶۰۰

دیکشنری تصویری Oxford Picture Dictionary – دانلود

oxford picture dictionary

دیکشنری تصویری Oxford Picture Dictionary

دیکشنری تصویری Oxford Picture Dictionary – دانلود

در این مقاله قصد معرفی دیکشنری تصویری Oxford Picture Dictionary را داریم. در انتهای مقاله نیز برای راحتی شما عزیزان لینک دانلود این را قرار داده ایم.
اما پیش از معرفی خود کتاب می خواهیم از فواید و نکات مثبت دیکشنری مصور و نقش آن در افزایش دایره لغاتتان بگوییم.

پس با ما، آموزشگاه زبان پارسایان در این مقاله همراه باشید.
راه های ارتباطی با موسسه زبان پارسایان در گیشا.
۸۸۲۵۵۶۰۰
۰۹۹۰-۹۲۱-۹۴۵۱
Instagram: parsayaninstitute

جایگاه دانش لغات در یادگیری زبان

زمانی که شما شروع به یادگرفتن زبان انگلیسی می کنید چهار مهارت بسیار مهم می باشد.
یک مهارت ریدینگ، دو مهارت لیسنینگ، سه مهارت رایتینگ، و چهار مهارت اسپیکینگ هست.
برای تقویت این چهار مهارت شما نیاز به تمرینات متعدد و مداوم نیاز دارید. و در نظر داشته باشید که نباید تنها بر روی یکی از این چهار مهارت تمرکز کنید.
باید برنامه ریزی درسی و یادگیری زبان انگلیسی خود را به گونه ای بچینید که هر چهار تا مورد باهم و به یک اندازه مورد توجه قرار بگیرد و در یک راستا پیش روند.
آموزشگاه پارسایان سعی بر این دارد تا با ارائه ی راه کار های مفید و معرفی کتاب های کمک درسی. در این راه به شما کمک کند.
آنچه که در شکل گیری یک زبان بسیار مطرح و مهم هست کلمات و واژگان هستند. بعد از واج ها این کلمات هستند که جملات را تشکیل می دهند.
پس شما برای یادگیری زبان انگلیسی ابتدا باید واژگان آن را فرا بگیرید.
زمانی که دایره لغات بالایی داشته باشید در هر چهار مهارت لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپکینگ درخشان تر عمل خواهید کرد.

اهمیت دانش لغات در لیسنینگ

زمانی که شما از دایره لغات بالایی برخوردار باشید هنگام گوش کردن به یک فایل صوتی قطعا جملات بیشتری را متوجه خواهید شد. و اعتماد به نفس شما در این افزایش یافته و با اضطراب کمتری به استقبال بخش لیسنینگ می روید. حال می خواهد لیسنینگ یک امتحان از جمله امتحان آیلتس باشد. چه گوش کردن به اخبار. یا نشستن پای صحبت یک دوست و غیره و غیره.

موسسه زبان پارسایان برای کمک به شما در تقویت مهارت لیسنینگ راه کارهای مفید و کاملی ارائه داده است.

اگر هنوز موفق به خواندن مقاله ی مربوطه نشده اید، می توانید با کلیک بر روی لینک زیر از این مطلب استفاده بفرمایید.

تقویت مهارت لیسنینگ

همچنین ما در وب سایت خود یکی از بهترین کتاب خای کمکی برای تقویت لیسنینگ معرفی کرده و پی دی اف آن را به همراه فایل صوتی برای دانلود قرار داده ایم.
برای دانلود کتاب tactics for listening بر روی این لینک کلیک کنید.

اهمیت دانش لغات در ریدینگ

اهمیت دانش لغوی در مبحث ریدینگ کاملا بدیهی است. هرچه شما واژگان انگلیسی بیشتری بدانید در بخش درک مطلب درخشان تر عمل خواهید کرد. درست است که برای خواندن یک مطلب و یا یک کتاب نیاز نیست که شما معنی همه ی واژگان به کار برده شده را بدانید. اما با دانستن کلمات بیشتر درک بیشتری از موضوع نوشته خواهید داشت. کتاب Oxford Picture Dictionary که در ادامه توضیح خواهیم داد به شما در افزایش دایره واژگان انگلیسی کمک می کند.

اهمیت دانش لغات در رایتینگ

برای نوشتن یک مقاله ی خوب شما نیاز به دانستن واژگان زیادی دارید. هرچه کلمات بیشتر و مهم تری را بلد باشید متنی که می نویسید حرفه ای تر و خاص تر خواهد بود.
برای دانلود دیکشنری تصویری Oxford Picture Dictionary به انتهای این صفحه مراجعه فرمایید.

اهمیت دانش لغات در اسپیکینگ

آنچه که بر همه ی ما روشن است این می باشد که اگر لغات بیشتری در انگلیسی بدانیم در ایجاد ارتباط با افراد موفق تر خواهیم بود. با دانستن واژگان گوناگون می توان در بحث و گفتگو های متعدد تری با تاپیک های متنوعی شرکت کرد.
برای افزایش دایره لغات انگلیسی خود ملزم به تمرینات پی در پی و مطالعه ی کتاب های گوناگون می باشید. یکی از مفید ترین کتاب هایی که می توانید به سراغش روید دیکشنری تصویری Oxford Picture Dictionary می باشد.
کتاب لغات انگلیسی دیگری که بسیار در راستای یادگیری واژگان انگلیسی به شما کمک خواهد کرد، کتاب Oxford Word Skills می باشد.
برای آشنایی و دانلود کتاب بر روی این لینک کلیک کنید.

نکات مثبت استفاده از دیکشنری تصویری

همه ی ما زمانی که واژه ی دیکشنری را می شنویم. کتاب های قطور و بزرگ پر از کلمات به همراه معنی آن ها در ذهنمان شکل می گیرد. کتاب هایی سنگین با نوشته های ریز که غالبا تصویری نیز در آن ها وجود ندارد. بله این کتاب ها جزو کتاب های مرجع بوده و بنا نیست شما با خواندن یک دیکشنری مرجع خود را سرگرم کنید و لذت ببرید. تنها زمانی که معنی یک واژه را نمی دانید به سراغ این کتاب رفته، معنی واژه ی مورد نظر را پیدا می کنید و تمام.
اما نسل جدید دیکشنری ها به گونه ی دیگری است.
این نسل جدید از کتاب های دیکشنری دارای تصویر بوده و فان را به این کتاب اضافه کرده. همچنین دیدن تصویر به شما کمک می کند تا درک بهتری از واژه داشته باشید. همچنین ذهن شما تصویر را بهتر در حافظه نگه می دارد تا معنی لغوی واژه را.
وقتی صحبت از درک بهتر واژه می شود منظور چیست.
تصور کنید شما به واژه ی watermelon  بر می خورید و به دنبال معنی آن می روید. در دیکشنری های عادی این معنی به شما داده می شود.

large oblong or roundish melon with a hard green rind and sweet watery red or occasionally yellowish pulp

آیا کامل متوجه شدید معنی واژه چیست ؟

دیکشنری تصویری Oxford picture dictionary

حال اگر معنی این واژه را به این گونه به شما نشان بدهند هم درک صحیح و کامل تری از آن خواهید داشت. هم این که درصد فراموش کردن آن‌ به مراتب کمتر خواهد بود.

مغز انسان به گونه ای است که علاقه ی زیادی به تحلیل و ذخیره ی اطلاعات دریافتی به صورت بصری دارد. حتی برای ذخیره ی ارتباط میان اشیا و اطلاعات مربوط به آن ها به صورت بصری عمل می کند، نه لغوی.

برای این که متوجه این موضوع شوید. به کلمه ی مداد، کتاب و تلفن فکر کنید. چه چیزی ابتدا در ذهن شما نقش می بندد؟ آیا به حروفی که این کلمات با آن ها نوشته می شوند فکر می کنید یا به شکل فیزیکی آن ها؟

همان گونه که تجربه کردید درک و یادگیری به صورت به بصری به مراتب برای ذهن شما آسان تر می باشد نسبت به شکل نوشتاری کلمات و اطلاعات.

حدود ۷۵ درصد از یادگیری انسان متعارف با حس بینایی، ۱۳ درصد با حس شنوایی، ۶درصد باحس لامسه، ۳ درصد با حس بویایی و ۳ درصد نیز از با حس چشایی به دست می آید.

همین امر اهمیت راه برد های دیداری در فرایند یادگیری مطالب را نشان می دهد. کتاب های درسی و آموزشی که در آن ها از عکس ها و تصاویر استفاده نشده است. باعث دل زدگی می شوند و درصد یادگیری را پایین می آورند.

دیکشنری تصویری Oxford Picture Dictionary

دیکشنری تصویری Oxford Picture Dictionary یکی از پرفروش ترین کتاب های انتشار یافته به عنوان دیکشنری تصویری می باشد. این کتاب با روشی منحصر به فرد لغات مختلف و گوناگونی را به زبان آموزان می آموزد.

از ویژگی های مهم این دیکشنری تصویری می توان به تقویت درک کلمات، گسترش دامنه لغات و در نهایت تقویت چهار مهارت اصلی Listening, Reading, Writing, Speaking در زبان انگلیسی اشاره کرد.

کتاب Oxford Picture Dictionary یک دیکشنری مصور است که بیش از ۴۰۰۰ کلمه ی واجب و ضروری انگلیسی را در خود جای داده است. این واژگان به همراه تصاویری زیبا و گویا در صفحات رنگی و به صورت تک زبانه ( انگلیسی ) ارائه شده اند.

این کتاب دارای ۱۲ فصل است که موضوعاتی همچون کار های روزمره، مردم، خانه، غذا، سرگرمی و … در بر گرفته است.

در هر فصل دیکشنری تصویری Oxford Picture Dictionary ابتدا کلمه های مربوطه به صورت تصویری نمایش داده شده و پس از آن داستانی کوتاه قرار داده شده است که کلمات جدید که در ابتدای فصل درس داده شده بود، در آن به کار برده شده است.

در انتها نیز متنی آورده شده است که لغات جدیدی از همان گروه در آن دیده می شود.

از ویژگی‌های برجسته‌ی این کتاب داشتن تمرین‌های متنوع است که سطح یادگیری زبان آموز را می‌آزماید.

این کتاب به عنوان کتاب جانبی در کنار تمام کتاب های بزرگسالان و نوجوانان قابل استفاده است.

نمونه ای از موضوعات موجود در کتاب

برنامه ریزی شغلی، آشنایی زبان آموزان با ابزار های دیجیتال زبان آموزی و موضوعات دیگری که برای موفقیت زبان آموزان ضروری است
فعالیت های بازبینی شده این کتاب، شما را برای کار، مطالعه آکادمیک و زندگی روزمره آماده می کند.
سوالات قبل از reading مهارت پیش بینی شما را افزایش می دهد.
سوالات پس از reading به شما امکان آنالیز بهتر و درک بیشتر از دروس را می دهد.

این محصول به صورت جلد سخت همراه با صفحات تمام رنگی در کیفیتی فوق العاده عرضه می گردد.

دانلود دیکشنری تصویریoxford picture dictionary

 

hd