۰۲۱-۸۸۲۵۵۶۰۰

شرایط لاتاری امریکا برای ایرانیان

شرایط لاتاری امریکا برای ایرانیان

شرایط لاتاری امریکا برای ایرانیان

(Lottery) لاتاری شاید یکی از آسان ترین راه های مهاجرت به کشوری همچون کشور آمریکا باشد. اما طی تغییر سیاست های آمریکا در سال های اخیر، این شیوه برای ایرانیان امری ناممکن به نظر  می آید. در این مقاله به بررسی شرایط لاتاری امریکا برای ایرانیان می پردازیم.

مهاجرت از دیر باز مورد توجه اکثر افراد در سنین مختلف بوده است. دلایل متفاوتی برای مهاجرت به دیگر کشورها وجود دارد؛ یکی برای ادامه ی تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان به فکر مهاجرت می افتد و دیگری برای پیدا کردن کار مورد علاقه اش که در کشور خودش شاید به آن حرفه بهایی داده نشده است، به دنبال مهاجرت می باشد!

البته دلایل مهاجرت همواره سلیقه ای و شخصی می باشد. اما انتخاب کشور مقصد همیشه مشخص بوده است :

کشوری با امکانات و رفاه بیشتر نسبت به کشور مبدأ!

از گذشته های دور حتی در تاریخ، آمریکا سرزمین برآورده شدن رویاها شناخته شده است! پس جای تعجب نیست اگر اکثر افراد آرزوی مهاجرت و حتی سفر به این کشور را دارند. و به همین دلیل دولت آمریکا راه های متنوعی برای متقاضیان فراهم نموده تا انجام امر مهاجرت آسانتر صورت پذیرد. یکی از این راه ها، ” لاتاری ” می باشد. اما قبل ازینکه بخواهیم درباره ی لاتاری و شرایط لاتاری امریکا برای ایرانیان صحبت کنیم، بهتر است نظری بر ویزاهای آمریکا داشته باشیم.

شرایط لاتاری امریکا

روش های مهاجرت به آمریکا

از طریق گرفتن پناهندگی

تولد

ازدواج

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت کاری

سرمایه گذاری

که متاسفانه از سال ۲۰۱۷ پس از امضای فرمان منع مهاجرتی برخی از کشورها همچون ایران، ویزاهای مهاجرتی این کشورها به مشکل برخورده است. برای مثال، ما ۹۲% کاهش توزیع ویزا برای ایرانیان داشته ایم که این خود موجب افزایش نگرانی ایرانیان برای مهاجرت به کشور آمریکا شده است.

ویزاهای متنوعی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که ایرانیان تنها برای تعداد محدودی از آنهامی توانند اقدام کنند.

دریافت ویزاهای پیدا کردن شغل (Job Seeker )، ویزای کاری و حتی ویزای سرمایه گذاری برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشد! یعنی حتی اگر شما بخواهید سرمایه ای به ارزش ۱۴ و یا ۱۵ میلیارد نومان هم وارد کشور آمریکا کنید، موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری نخواهید شد.  بنابراین انواع ویزاهای استارت آپ، ثبت شرکت، ویزای توریستی و حتی ویزای درمانی شامل ایرانیان نمی شود!

بنابراین مراقب تبلیغات دروغین آژانس های مهاجرتی در این زمینه باشید؛ چراکه درصد قبولی این ویزاها توسط آمریکا برای ایرانیان صفر می باشد!

ولی جای نگرانی نیست!

چراکه همچنان ویزاهای تحصیلی برای دانشگاه های آمریکا ( نه کالج ها ) در رده ی B ,A و حتی C در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی دکتری قابل دسترسی خواهد بود. و یا ویزای فرصت مطالعاتی، الحاق به خانواده ( با فردی که سیتیزن آمریکا را دارد)، ازدواج با بومی آمریکایی به شرط داشتن رزومه ی خوب و قوی قابل تحقق می باشد.

و حال نوبت به معرفی لاتاری می رسد.

شرایط لاتاری امریکا

Lottery لاتاری

در سال ۱۹۹۰ قانون ملیت و مهاجرت، تصمیم به برگذاری قرعه کشی سالانه برای پذیرش متقاضیان مهاجرت به آمریکا وضع شد. که هر ساله ۵۵۰۰۰ ویزا بصورت تصادفی و رندوم  بین کشورهای مورد تأیید آمریکا پخش می شود. علت اجرای ویزای لاتاری این بوده است، تا نژادهای مختلفی وارد خاک آمریکا شوند و نیروهای انسانی بتوانند اقتصاد این کشور را در بهترین شرایط ممکن حفظ کنند.

ویزای لاتاری به شما کارت اقامتی می دهد با عنوان کارت سبز (Green Card). با داشتن این کارت می توانید در آمریکا اقامت داشته و به تحصیل و یا کار بپردازید. اما با داشتن کارت سبز یا همان Green Card شما قادر به تعیین سرنوشت برای کشور آمریکا نمی باشید. یعنی حق دادنِ رأی را ندارید و پس از مدتی بایستی کارت خود را تمدید کنید.

اما از طرفی با داشتن گرین کارت، شما از بیشتر حقوق های شهروندی برخوردار خواهید بود؛ همچون دیپورت شدن! شما به هیچ عنوان دیپورت نخواهید شد مگر در موارد حاد سیاسی امنیتی! و یا داشتن حق افتتاح حساب بانکی. شما با داشتن گرین کارت، به راحتی می توانید برای خود یک حساب بانکی ایجاد کنید.

پس تا اینجا متوجه شدیم که لاتاری به کارت اقامت یا Green Card منجر می شود.

اما چرا لاتاری آمریکا ؟

 1. یکی از مهمترین شرایط برای شرکت در لاتاری آمریکا، داشتن حداقل مدرک یعنی دیپلم  می باشد! بنابراین اکثر افراد با داشتن دیپلم نیز می توانند در لاتاری شرکت کنند.
 2. محدودیت سنی برای شرکت کنندگان وجود ندارد! البته شایان ذکر است که افراد بایستی مدرک دیپلم داشته باشند؛ بنابراین از ۱۸ سالگی به بعد مجاز به شرکت در لاتاری خواهید بود.
 3. نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست!
 4. و تنها کافی است کشورتان جزو کشورهای مجاز به شرکت در لاتاری باشد.

آیا کشور ایران جزو کشورهای مجاز برای شرکت در لاتاری می باشد؟

بله. ایرانیان همچنان مجاز به شرکت در لاتاری می باشند. اما با یکسری شرایط خاص که در ادامه توضیح خواهیم داد.

کشورهای غیز مجاز کشورهایی هستند که بدلیل شرایط خاص به طور کلی نمی توانند به آمریکا مهاجرت کنند و یا برای رفتن به آمریکا نیازی به داشتن ویزا ندارند همچون کشور کانادا که در همسایگی آمریکا می باشد که مراودات زیادی با یکدیگر دارند.

چگونگی ثبت نام در لاتاری آمریکا

تاریخ اقدام به ثبت نام در لاتاری بین اکتبر تا نوابر می باشد که معمولا از اوایل اکتبر به مدت یک ماه استارت می خورد. برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، کافی است اطلاعات شخصی خود [نظیر: سن، میزان تحصیلات، تاریخ تولد، شماره ی پاسپورت (با تاریخ معتبر) و غیره] را بصورت کامل بدون هیچ اشتباهی به همراه عکس (عکسی که در کمتر از شش ماه گذشته گرفته شده است) را در سایت www.dvlottery.state.gov وارد کنید.

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۲ برای امسال در تاریخ ۷ اکتبر در ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران آغاز شده و تا ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران ادامه خواهد داشت.

برای پذیرفته شدن شما به عنوان متقاضی کارت اقامت، تمامی اطلاعاتتان باید دقیق و بدون اشتباه قید شود. شماره ی پاسپورت، اسپل (نحوه ی نوشتن) نام و نام خانوادگی به لاتین باید دقیق و مطابق با پاسپورتتان باشد.

در وارد کردن ایمیل دقت لازم را داشته باشید؛ چراکه تمامی مکاتبات پس از قبولی در لاتاری، از طریق ایمیلتان صورت می گیرد. بنابراین در حفظ و نگهداری ایمیل و رمز ورود به ایمیلتان کوشا باشید.

پس از ثبت نام در سایت لاتاری آمریکا، به شما یک کد رفرنس داده می شود که باید این کد را تا زمان اعلام نتایج لاتاری نزد خود نگه دارید.

یکی از مهمترین اطلاعاتی که بایستی در سایت لاتاری آمریکا قرار گیرد، عکس پرسنلی می باشد. که تنها فایلی است که باید در سایت آپلود شود.

مشخصات عکس مورد قبول در سایت

 • عکس باید بصورت دیجیتالی در ابعاد ۶×۶ باشد.
 • فرمت فایل می بایستی JPEG باشد.
 • حجم فایل باید برابر و یا کمتر از ۲۴۰ کیلوبایت باشد.
 • رنگ پس زمینه سفید و روشن بدون هیچ نقش و نگاری در نظر گرفته شود.
 • بهتر است از عینک های طبی استفاده نشود. چراکه نور فلش را منعکس می کند.
 • از فیلتر و یا روتوش و حتی ادیت کردن عکس خودداری کنید.
 • فاصله ی دوربین از شما باید ۱ متر و ۲۵ سانتی متر باشد.
 • گرفتن عکس با حجاب برای بانوان تا زمانیکه گردی صورت مشخص و واضح باشد، موردی ندارد.
 • استفاده از لوازم آرایشی در صورتی که ملایم باشد بلامانع است. (البته بهتر است که آرایشی نداشته باشید.)
 • از گوشواره و یا گردنبند در عکس استفاده نشود.

در هنگام بارگذاری عکس، قسمتی تحت عنوان Evaluation وجود دارد که از طریق هوش مصنوعی عکستان بازبینی شده و اگر اشکالی وجود داشته باشد، اخطارها به شما نشان داده خواهد شد.

به خاطر داشته باشید برای ثبت نام در سایت لاتاری، شما به هیچ عنوان هزینه ای پرداخت  نمی کنید.

و از طرفی افرادی که متاهل هستند، بایستی اطلاعات همسر و فرزندان مجرد زیر سن قانونی (۲۱ سال) را نیز به عنوان زیر مجموعه ی خود وارد کنند. برای مثال، یک خانم متأهل اقدام به ثبت نام می کند؛ اسم همسر و فررزندان را باید وارد کند. از طرفی همسر همان خانم نیز می تواند اطلاعات خانم و فرزندان را در فرمی جداگانه وارد کند. که این شانس برنده شدن در قرعه کشی را برایشان افزایش می دهد.

شرایط ایرانیان برای لاتاری آمریکا

اگر بخواهیم درباره ی شرایط لاتاری امریکا برای ایرانیان صحبت کنیم، متأسفانه باید این مسئله را عنوان کنیم که هر چقدر هم در قرعه کشی خوش شانس باشید تنها با داشتن لاتاری نمی توانید برای ویزای آمریکا اقدام کنید!

دلیل اینکه آمریکا اجازه ی ورود ایرانیان را تنها با داشتن لاتاری به این کشور نمی دهد این است که آمریکا نیاز به نیروی انسانی از تمامی کشورهای مجاز به شرکت در لاتاری را دارد. ایران جزو کشورهای مجاز به شمار می رود اما به دلیل سیاست های اخیر، صرفاً با داشتن برگه ی قرعه کشی، قادر به دریافت ویزا نخواهد شد.

تنها شرط لازم برای برندگان لاتاری ایرانی، اقدام از طریق ویزاهای مجاز ایرانیان برای ورود به کشور آمریکا می باشد.

بنابراین شرایط لاتاری امریکا برای ایرانیان، داشتن ویزاهای مجاز نظیر، ویزای تحصیلی، فرصت مطالعاتی و ویزای الحاق به خانواده می باشد.

اگر قرار است حتی با برنده شدن در لاتاری اقدام به گرفتن ویزاهای مجاز برای ایرانیان کنیم، پس دلیل شرکت در لاتاری چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، متأسفانه ایرانیان تنها با داشتن برگه ی قرعه کشی قادر به ورود به آمریکا نمی باشند. اما اقدام برای ویزا نیز منجر به دریافت کارت اقامت نمی شود! پس اگر متقاضی برای مهاجرت به آمریکا هستید و شرایط لازم برای دریافت ویزاهای تحصیلی، فرصت مطالعاتی و یا الحاق به خانواده را دارید، بهتر است برای لاتاری حتما اقدام کنید.

در نظر داشته باشید که شرایط سیاسی احتمال تغییر دارد. و در طول یکسالی که منتظر نتایج لاتاری می باشید، ممکن است اتفاقات بهتری در روابط سیاسی و محدودیت ها بیافتد.

اما باز هم، با وضعیت سیاسی موجود، شرایط لاتاری امریکا برای ایرانیان سخت خواهد بود. پس فریب سایت های ثبت نام لاتاری را نخورید!

در این مقاله بصورت مختصر درباره ی شرایط لاتاری امریکا برای ایرانیان صحبت کردیم که امید است اطلاعات اصلی و مفید را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

کانون زبان پارسایان همواره می کوشد تا اطلاعات مورد نیاز را برای شما عزیزان جمع آوری کرده و در اختیار شما قرار دهد.

 

برای اطلاع از تمامی دوره ها و مشاوره و تعیین سطح با کارشناسان آموزش کانون زبان پارسایان، با شعب ما در تماس باشید:

شعبه گیشا: ۸۸۲۵۵۶۰۰

شعبه توحید: ۶۶۵۷۴۹۱۰