۰۲۱-۸۸۲۵۵۶۰۰

فواید زبان آلمانی

فواید زبان آلمانی

فواید زبان آلمانی

فواید زبان آلمانی

باوجود توصیف‌های مختلفی که مردم از سختی و دشواری بالای زبان آلمانی می‌گویند، یادگیری این زبان حداقل غیرممکن نیست! نه تنها غیر ممکن نیست بلکه فواید زبان آلمانی بسیار بیشتر از آنچه که فکرش را می کنید است.

اگر با زبان انگلیسی تا حدودی آشنا باشید کار بسیار آسان می شود، زیرا زبان آلمانی و انگلیسی ریشه ی یکسانی دارند.

اکنون برویم نگاهی به فواید زبان آلمانی بی اندازیم. پس با ما موسسه زبان پارسایان همراه باشید.

 • آلمان کشور شاعران و اندیشمندان است و آشنایی با آثار این افراد، از دستاوردهای زبان آلمانی می باشد.

 • بیشتر جایزه های نوبل در زمینه های مختلف به آلمانی ها تعلق دارد، اگر به دنبال خواندن کتاب های این افراد هستید باید زبان آلمانی را یاد بگیرید.

 • دانشگاه های آلمانی بسیار مشهور می باشند و به همین دلیل زبان آلمانی دارای جایگاه علمی بسیار بالایی می باشد.

 • علاوه بر آن در کشور آلمان برای تحصیلات تکمیلی، تعدادی دانشگاه‌ با هزینه بسیار پایین یا عدم وجود شهریه وجود دارد. به همین دلیل یکی از فواید زبان آلمانی صرفه‌جویی در هزینه های دانشجویی است.

 • زبان های انگلیسی، فرانسه و آلمانی سه زبان رسمی اروپا می باشند. زبان آلمانی به عنوان یک زبان دوم در اروپای شرقی می باشد.

 • از دیگر فواید زبان آلمانی اگر بگوییم این است که زبان آلمانی درجایگاه دهم زبان‌های اصلی دنیا قرار دارد.

 • یادگیری زبان آلمانی به شما امکان ارتباط با حدود ۱۰۰ میلیون نفر را می دهد که از دیگر فواید زبان آلمانی می باشد.

 • آلمانی ها برخی از بزرگ‌ترین تفکرات ادبی، موسیقی، هنری و فلسفی را در تاریخ بشر به وجود آورده‌اند. زبان آثار هنری معروف گوته، کافکا و …همچنین زبان مادری آهنگسازان موتزارت، باخ، شوبرت، بتهوون و…بوده است

 • .هنگامی که نخستین بار کانت، هگل، نیچه، و هایدگر دست به قلم شدند، فلسفه انقلابی صفحات آلمانی شکل گرفت .شما میتوانید با یادگیری این زبان شاهکارهای هنرمندان را به زبان اصلی بخوانید.

 • وب سایت‌های آلمانی بخش بزرگی از اینترنت را تشکیل می‌دهند، در نتیجه شما برای برقراری ارتباط با مثلا ۱۰۰ میلیون نفر می توانید این کار را به راحتی در خانه خود انجام دهید.

جالب است بدانید که دامنه سایت آلمانی که . de  است یکی از بیشترین دامنه ها در دنیای وب محسوب می شود. تسلط به زبان آلمانی به شما امکان دسترسی به ۱۵ میلیون وب سایت دیگر را هم می‌دهد که شامل دسترسی شما به حجم عظیمی از اطلاعات می شود.

آموزشگاه زبان پارسایان در حال برگزاری دوره های زبان آلمانی توسط اساتید مجرب و NATIVE می باشد.

برای اطلاع از دوره ها بر روی لینک زیر کلیک کنید

دوره های زبان آلمانی

فواید زبان آلمانی از دید اقتصادی

 • قدرت اقتصادی آلمان با فرصت های کاری آن متناسب است. کمپانی‌هایی مانند BMW، Daimler، Siemens، Lufthansa، SAP، Bosch، Infineon، BASF و سایر شرکت‌های آلمانی، به شرکای بین‌المللی نیاز دارند.

 • اگر به دنبال اشتغال در ایالات متحده هستید، دانش زبان آلمانی می‌تواند مزایای زیادی برای شما فراهم کند.

 • اکثر شرکت‌های آمریکایی، فردی را در اولویت استخدام قرار می‌دهند که به زبان آلمانی تسلط داشته باشد.

شرکت‌های آلمانی، ۷۰۰،۰۰۰ شغل در ایالات متحده و شرکت‌های آمریکایی، تقریباً همین تعداد شغل را در آلمان ایجاد کرده‌اند. داوطلب یک شغل که دارای مهارت صحبت کردن به زبان آلمانی است، همیشه نسبت به فرد دیگری با شرایط یکسان ولی بدون داشتن این مهارت، در اولویت قرار دارد.

فواید زبان آلمانی

فواید زبان آلمانی از دید آموزشی

 • با توجه به اهمیت زبان آلمانی در زمینه‌های نشر و تحقیق، فارغ‌التحصیلان بسیاری از مدارس تحصیلات تکمیلی ملزم به داشتن حداقل سواد لازم برای روخوانی زبان آلمانی هستند.

 • دانش زبان آلمانی به فارغ‌التحصیلان، امکان دسترسی به پژوهش‌های مهم منتشر شده در کتاب‌ها و ژورنال‌های حرفه‌ای به این زبان را می‌دهد.

برخلاف زبان فرانسه، ایتالیایی و اسپانیایی که زبان رومی هستند، زبان انگلیسی و آلمانی به ریشه ژرمنی خانواده زبان‌های هندو-اروپایی تعلق دارد. بعضی کلمات و اصطلاحات آلمانی هنوز در زبان آلمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ کلماتی مثل Angst و Kindergarten.

آلمانی‌ها هر ساله نزدیک به ۸۰،۰۰۰ عنوان کتاب جدید منتشر می‌کنند. تنها بازارهایی که سالانه تعداد بیشتری کتاب چاپ می‌کنند، صنایع چاپ و نشر چینی و انگلیسی هستند. بعد از نیویورک، مونیخ بیشترین تعداد کتاب‌های منتشر شده را دارد.

 • از آنجا که درصد کمی از کتاب‌های نوشته شده به زبان آلمانی، به زبان‌های دیگر ترجمه شده‌اند، تنها با دانستن این زبان، می‌توان امکان دسترسی به اکثر این عناوین را داشت.

 • با حدود ۱۷۵-۲۰۰ میلیون گوینده در سرتاسر جهان ، آلمانی یازدهمین زبان پرکاربرد جهان است.

فواید زبان آلمانی و جایگاه اجتماعی و جهانی آن

 • با توجه به اینکه آلمان کشوری با جمعیت حدود ۸۰ میلیون نفر (در مقایسه با جمعیت ایالات متحده بیش از ۳۰۰ میلیون نفر) است حدود ۹۵ میلیون نفر آلمانی را به عنوان زبان اول صحبت می کنند. به این معنا که در حدود همان تعداد زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم وجود دارد که افراد مادری نیز در آنجا صحبت می کننند.

 • آلمانی زبان مادری آلمان ، اتریش و تکه ای از سوئیس است. در نتیجه، آلمانی دارای بیشترین تعداد سخنرانان بومی در اتحادیه اروپا است.

به همین دلیل آلمانی به همراه انگلیسی و فرانسه زبان رسمی اتحادیه اروپا است . بسیاری از مردم اروپای مرکزی و شرقی یادگیری زبان آلمانی را به عنوان زبان دوم انتخاب می کنند.

در خارج از اتحادیه اروپا، این سومین زبان خارجی است که به تدریس می شود. اگر از نظر علمی تمایل داشته باشید، تسلط به زبان آلمانی به درک شما در مورد آثار برخی از ذهن های بزرگ آلمانی مانند آلبرت انیشتین کمک می کند. بعلاوه، شما از یک دلیل عالی حمایت می کنید – یعنی حفظ جامعه علمی چند زبانه.

برخلاف زبانهای مستقر در لاتین مانند فرانسوی و ایتالیایی ، آلمانی همچنین مجموعه ای کاملاً متمایز از اصوات و تلفظ دارد که باید به آن ها تسلط پیدا کنید .لزوم درک نمادهای جدید و استفاده از سرمایه ، تفاوت چندانی با یادگیری چگونگی تغییر صداها در حروف در آن زبان های دیگر ندارد.

فواید زبان آلمانی

بهترین شیوه های یادگیری زبان آلمانی کدامند؟

یادگیری زبان آلمانی شاید سخت به نظر برسد ولی حالا که فواید زبان آلمانی را می دانید شاید این کار با روش هایی که در ادامه به شما خواهیم گفت کمی فرا گرفتن زبان آلمانی را برایتان آسان تر کند.

روش هایی وجود دارد که می توانید این زبان را اصولی یاد بگیرید. که عبارت هستند از

۱) کتاب های آلمانی بخوانید.

۲) فیلم وسریال آلمانی ببینید.

۳) برای تقویت نوشتار خاطرات خود را به زبان آلمانی بنویسید.

۴) زبان کامپیوتر، لپ تاپ یا موبایل خود را آلمانی کنید تا به آن عادت کنید.

۵) در شبکه های اجتماعی دوستان آلمانی پیدا کنید و سعی کنید از دانش آنها استفاده کنید.

۶) هدف خود را از یادگیری زبان آلمانی مشخص کنید. وقتی تصمیم به یادگیری زبان آلمانی دارید مطمئنا هدف خاصی دارید که می تواند ادامه تحصیل آشنایی با فرهنگ آلمانی و یا مهاجرت باشد. هنگامی که کلمه ای جدید یاد می گیرید آن را در ذهن خود تصویر سازی کنید. صبور باشید در یادگیری هر زبانی نیاز است که صبر داشته باشید.

۷) در ابتدای یادگیری بر روی بخش های آسان تر تمرکز کنید. اگر قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید و می خواهید هر چه سریع تر به این زبان شیرین مسلط شوید.

حتما از برخی از افراد شنیده اید که بهتر است هر زبانی را در محیط و کشور خودش یاد بگیرید. اما تصور کنید بدون هیچ پیش زمینه ذهنی درباره زبان آلمانی وارد این کشور شده و سعی کنید با دیگران ارتباط برقرار کنید و نیاز های خود را برای دیگران بیان کنید. تنها کسی که از این شرایط و موقعیت برای یادگیری زبان می تواند سود ببرد کودکان هستند.

ذهن کودکان از آنجایی که هنوز آنقدرها محدود نشده است بسیار بیشتر از انسان بالغ آماده یادگیری و دریافت موضوعات جدید است. در واقع یادگیری زبان در انسان و در کودکی همچنان به شکل یک معجزه بزرگ برای زبان شناسان در نظر گرفته می شود. آنها نه تنها زبان مادری شان را خیلی راحت می آموزند  بلکه اگر در محیط خارجی و در معرض یک زبان دیگر هم قرار بگیرند خیلی راحت هر دو زبان را در کنار  یکدیگر یاد می گیرند.

توصیه آموزشگاه زبان پارسایان به شما این است که با ورود به فرهنگ و شرایط کاملا جدید، که در اینجا منظورمان کشور آلمان است، خود را در چالش نیاندازید. اگر بدن هیچ آمادگی و آموزش قبلی به کشور آلمان بروید، تنها ممکن است از یادگیرری زبان سرخورده شده و با مشکلات زیادی مواجه شوید.

آیا برای صحبت به زبان آلمانی ابتدا باید گرامر یاد گرفت ؟

گرامر از بسیاری از جهات اهمیت زیادی دارد. به هرحال برای یادگیری هر زبانی باید دستور زبان آن را بیاموزید و قوائد ساخت جمله را نیز یاد بگیرید تا از بروز خطا های احتمالی جلوگیری کرده باشید. اما تمرکز بیش از حد روی گرامر راهکاری نیست که به کمک آن بتوانید زبان آلمانی را روان و بدون مشکل صحبت کنید.

حتی شاید اگر بیش از اندازه گرامر بخوانید تاثیر عکسی روی یادگیری زبان شما داشته باشد.

خیلی از دانش آموزان مشتاق یادگیری گرامر و دستور زبان نیستند و همیشه از سختی و پیچیدگی دروس گرامر شکایت میکنند. همین امر باعث شده خیلی ها از یادگیری زبان دور شوند و تنها به دلیل سختی گرامر از یادگیری زبان شانه خالی می کنند. اما وب سایت پارسایان، با آموزش هایی که ارائه می کند توانسته توجه بسیاری از زبان آموزان را جلب کند. زیرا بیشتر آموزش های بخش گرامر و دستور زبان مبتنی بر بازی و ریاضی است. اگر مدتی است یادگیری زبان آلمانی را با تمرکز بر گرامر شروع کردید، اما هنوز نمی توانید به خوبی و روانی آلمانی صحبت کنید، از خود بپرسد چرا ؟

اینجاست که باید به روش آموزشی خود شک کنید و به دنبال تغییر آن باشید.

اما چرا گرامر محض نمی تواند به صحبت کردن شما کمک کند ؟

این بیشتر به این دلیل است که هربار شما به آلمانی صحبت می کنید تمام ذهن خود را درگیر گرامر و دستور زبان می کنید. مدام در این فکر هستید که ترتیب جمله درست باشد و یا از حرف اضافه صحیحی استفاده کنید. اما وقتی خود را از قید گرامر رها کنید و فقط صحبت کنید دیگر ذهن تان درگیر این مسائل نیست. آنچه در یادگیری زبانی اهمیت دارد، صحبت کردن به آن می باشد.

پس راه چاره چیست؟

اولین و مهم ترین کاری که باید انجام دهید ، این است که به زبان آلمانی فکر کنید. سعی کنید گرامر و دستور  زبان آلمانی را حس کنید، سعی کنید گرامر و دستور زبان آلمانی را حس کنید نه اینکه مدام به آن فکر کنید و ذهن خود را درگیر آن کنید. باید خودتان احساس کنید چه چیزی غلط است و چه چیزی صحیح. فراموش نکنید اگر می خواهید خیلی زود و روان آلمانی صحبت کنید، نباید صرفا خود را درگیر قوائد و گرامر آن کنید.

متد یادگیری زبان آلمانی چقدر اهمیت دارد؟

یادگیری هر زبان بدون هیچ متد و روش کاری بیهوده و بدون نتیجه است. یادگیری زبان وقتی به خوبی نتیجه می دهد که از روشی خاص پیروی کند. اکثر زبان آموزان آلمانی اغلب شکایت می کنند که با این همه وقت و هزینه که صرف خواندن زبان آلمانی می کنیم باز هم نتیجه نمی گیریم. به این دلیل است که روش یادگیری زبان ندارید و چهارچوبی برای یادگیری آن ندارید.

در حالیکه یادگیری و آموزش زبان آلمانی باید از روش و متد خاص خود پیروی کند. استفاده از متد برای یادگیری زبان آلمانی به دلایل زیر اهمیت دارد. با استفاده از متد های آموزش زبان به ویژه متد های جدید و به روز هم می توانید کلمات و عبارات جدید را یاد بگیرید و هم می توانید به طور مفهومی تر عبارات را به ذهن خود بسپارید.

آموزشگاه زبان پارسایان چه کمکی به یادگیری زبان آلمانی می کند؟

آموزشگاه زبان پارسایان یکی از موسسه های آموزش حضوری و آنلاین زبان آلمانی است. که زبان آلمانی را از مبتدی تا پیشرفته به صورت مرحله به مرحله توسط اساتید حرفه ای و NATIVE آموزش می دهد. این آموزشگاه با بهره گیری از روش یادگیری اینتراکتیور که روشی نوین استف استفاده می کند. در پارسایان می توانید علاوه بر زبان آلمانی زبان های دیگر را هم در هر مکان و زمانی که باشید بدون هیچ نگرانی یاد بگیرید. خبر خوب این است که شما میتوانید به صورت رایگان در پارسایان تعیین سطح شوید و یادگیری آنلاین و حضوری کلاس های آلمانی را به خوبی تجربه کنید. (هیچگاه برای یادگیری دیر نیست).

 

 

 

hd