۰۲۱-۸۸۲۵۵۶۰۰

منابع آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه

منابع آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه

منابع آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه

منابع آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه

زبان فرانسه یکی از پر طرفدار ترین زبان ها در سرتاسر جهان می باشد. این زبان در کشورهایی مانند کانادا، سوییس، بلژیک، و کشورهای آفریقایی صحبت می شود. همچنین به عنوان زبان دوم بعد از زبان انگلیسی شناخته شده است. بنابراین افراد زیادی در جهان مشغول یه یادگیری زبان فرانسه هستند. یا قصد شروع کردن آن را دارند. از آنجایی که امروزه عصر تکنولوژی است منابع آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه گزینه ی بسیار مناسبی است.

این منابع آنقدری  زیاد هستند که پیدا کردن و انتخاب یکی از آن ها برای شروع کار دشواری می باشد.

آموزشگاه زبان پارسایان در این مطلب قصد دارد تعدادی از منابع آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه را به شما عزیزان معرفی کند.

طبق جست و جو های بسیاری که انجام داده ایم بیش از ۱۰ منبع مناسب برای تقویت مهارت زبان فرانسه برای شما پیدا کرده ایم. این منابع به گونه ای طراحی شده اند که هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، مکالمه و شنیدن را پوشش می دهند.

در ادامه با بهترین منابعی که برای شما گزیده ایم آشنا خواهید شد. سعی کنید همه یا تعداد زیادی از آن ها را امتحان کنید. با امتحان تمامی این منابع قادر خواهید بود برنامه ای که با آن راحت تر هستید و مناسب شما است را پیدا کنید. و به یادگیری زبان فرانسه خود سرعت بخشید و از آن لذت ببرید.

آموزشگاه زبان پارسایان در حال برگزاری دوره های زبان فرانسه توسط اساتید حرفه ای می باشد.

برای اطلاع از این دوره ها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دوره های زبان فرانسه

بهترین منابع آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه

برای وارد شدن به سایت های مربوطه بر روی تیترها کلیک کنید.

۱٫تمرین گرامر زبان فرانسه: Lingolia

وب سایت فرانسوی Lingolia تقریبا در مورد همه جنبه‌های دستور زبان فرانسه توضیحات و تمرین‌های باارزش دارد. در این برنامه قادر خواهید بود همه ی جنبه های زبان فرانسه از جمله لغات، گرامر و موارد دیگر را فرا بگیرید.

منوی گرامر در سمت چپ صفحه است که با کلیک بر روی آن زیر مجموعه ی مربوط به گرامر فرانسه برای شما باز می شود. در این قسمت‌ها،  قوانین گرامری با مثال توضیح داده شده‌اند. پس از مطالعه ی مباحث، قسمت تمرین‌های انتهای صفحه را حل کنید. می‌توانید پاسخ سوالات را تایپ کنید و بعد از آن امتیاز یا تعداد پاسخ‌های درست یا غلط خود را بررسی کنید. این وب سایت برای زبان‌آموزان سطح متوسطه عالی است، چون برای کار کردن با این وب سایت باید زیرساخت و دانش نسبتا خوبی از لغات فرانسه داشته باشید.

Lingolia نسخه ی موبایل هم دارد.

  1. تقویت مهارت‌های شنیدن:FrenchPod101

وبسایت FrenchPod101، که تولید Innovative Language است، هر‌آنچه را که بخواهید دارد. این وبسایت با وجود ماهیتی که دارد، همیشه و همه‌جا قابل استفاده است و از پادکست‌های آن هرزمان که بخواهید می‌توانید استفاده کنید تا مهارت‌های زبان را تقویت کنید یا یاد بگیرید. پادکست‌های این وبسایت برای هر زبان‌آموز و در هر سطحی عالی است.

پادکست‌های وبسایت FrenchPod101 برای مبتدی صفر کیلومتر تا زبان‌آموزان پیشرفته دسته‌بندی شده‌اند. هر درسی با یک دیالوگ ضبط شده آغاز می‌شود و سپس دو مدرس درباره کلمات و گرامر استفاده شده در این دیالوگ‌ها با هم صحبت می‌کنند. وقتی به درس گوش می‌دهید می‌توانید دیالوگ را چندین بار گوش بدهید یا صدای خودتان را ضبط کنید و تلفظ و لهجه‌تان را با نسخه اصلی مقایسه کنید. هر درسی با یک برگه تمرین و سوالات چندگزینه‌ای ارائه شده است که به شما کمک می‌کند مباحثی را که یاد گرفتید، تمرین کنید و به خاطر بسپارید. این قسمت، بوفه‌ای واقعی از تمرین‌های فرانسوی است.

  1. مکالمه، خواندن، شنیدن و نوشتن به زبان فرانسه:French-Resources.org

وبسایت French-Resources.org، وبسایت فراگیر زبان فرانسه است که برای آموزش و تقویت تمام مهارت‌های زبان فرانسه طراحی شده است. با کمک این وبسایت می‌توانید مهارت‌های خواندن، نوشتن، مکالمه و شنیدن را تمرین کنید. فایل‌های صوتی ضبط شده و گلچینی از بهترین متون به زبان فرانسه که در این وبسایت استفاده شده‌اند، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

روی یکی از آیتم‌های نوار بالای صفحه کلیک کنید و تمرینی را انتخاب و تکمیل کنید. یکی از ضعف‌های این وبسایت این است که تا پیش از ثبت‌نام در وبسایت (از طریق آدرس ایمیل)، نمی‌توانید پاسخ سوالاتتان را در وبسایت تایپ کنید و امتیاز و پاسخ‌های درست یا غلط را ببینید. می‌توانید ثبت نام کنید یا یک کاغذ و قلم بردارید و پاسخ سوالات را بنویسید.

  1. تمرین‌های زبان فرانسه برای آمادگی در آزمون:Bonjour de France

وبسایت Bonjour de France برای تقویت هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و مکالمه دروسی را در نظر گرفته است. علاوه بر آن تعداد زیادی تمرین دارد که شامل عبارت‌های اصطلاحی و محتوای مناسب برای آمادگی در آزمون DELF است. هر درس با چند سوال چندگزینه‌ای تمام می‌شود.

برای اطلاع از آزمون DELF بر روی لینک زیر کلیک کنید.

آزمون های بین المللی فرانسه

این وب سایت جز بهترین ها است. زیرا دروس، هم بر اساس دسته‌بندی و هم سطح مهارت زبان‌آموز سازماندهی شده است. تنها نقطه ضعف این وبسایت دستورالعمل تمرین‌ها است. و ایراد کار این می باشد که حتی برای زبان‌آموز مبتدی هم به زبان فرانسه نوشته شده است.

تمرین‌ها نسبتا ساده هستند و نیازی به خواندن دستورالعمل نیست، اما با توجه به شرایط فعلی وبسایت مورد نظر ما، می‌توانید جمله‌هایی را که متوجه نمی‌شوید در موتور ترجمه گوگل کپی کنید تا مفهوم کلی آن را بفهمید. خوب توجه کنید که گفتیم مفهوم کلی. زیرا در بسیاری از موارد Google translate ترجمه ی درستی ارائه نمی دهد.

 منابع آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه

  1. یادگیری زبان فرانسه روی گوشی هوشمند:Duolingo French App

اپلیکیشن Duolingo به این روش کار می‌کند که تمام کلمات و عبارات را بین فرانسه و انگلیسی ترجمه می‌کند. به همین خاطر استفاده از این نرم افزار به شما در خواندن و نوشتن کمک می کند. البته کسانی می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند که دانش نسبتا خوبی از زبان انگلیسی داشته باشند. و همچنین قابل ذکر است که نسخه ی کامل این برنامه رایگان نمی باشد.

فضای این نرم افزار نیز بسیار زیبا و جذاب است. به راحتی هم قابل نصب بر روی گوشی می باشد.

از نسخه ی دسکتاپ این برنامه هم می توانید استفاده کنید.

خواندن به زبان فرانسه، مهارتی است که تسلط بر آن کمی زمان می‌برد. مذکر و موئنث بودن کلمات و دیکته ی آن ها از مواردی است که این زبان را کمی دشوار کرده است.

بنابراین هر چه بیشتر در معرض متون فرانسوی باشید، بهتر است. از اپلیکیشن Duolingo استفاده کنید که مکملی برای تمرین‌ها و وب سایت‌های دیگر این فهرست است و می‌تواند بین منابع مختلف مطالعه‌تان تعادل برقرار کند.

  1. تمرین‌هایی برای سطح مبتدی و متوسطه:Simple-French

وب سایت Simple-French، وب سایتی جامع و کاملی است که دروس مختلفی برای مبتدیان و زبان‌آموزان سطح متوسطه زبان فرانسه دارد. هر درس به موضوعاتی می‌پردازد که ممکن است در کشورهای فرانسوی‌ زبان با آن‌ها مواجه شوید. در این وب سایت دیالوگ‌های ضبط شده ای قرار دارد که هر کدام از این دیالوگ‌ها با متن موجو مرتبط است. همچنین نکات آموزشی لغت، گرامر و تلفظ آن دیالوگ نیز قرار داده شده است. (از جمله فایل‌های صوتی از بومیان فرانسوی‌زبان که لغات کلیدی را تلفظ می‌کنند) و در نهایت تمریناتی دارد که دانش شما را محک بزند.

اگر در طول روز نمی‌توانید زمان زیادی برای تمرین و یادگیری زبان صرف کنید، قسمت «۵ دقیقه فرانسه» (۵ minutes of French) را امتحان کنید. این بخش مجموعه‌های کوچکی از تمرینات زبان فرانسه هستند. اگر واقعا ۵ دقیقه هم وقت ندارید. به قسمت «۱۰۰ جمله فرانسوی» (۱۰۰ French sentence) بروید تا صد مورد از رایج‌ترین عبارات فرانسوی را که ممکن است در سفر به کشورهای فرانسوی‌ زبان از آن‌ها استفاده کنید، یاد بگیرید.

اما این روش یادگیری زبان به هیچ وجه به شما توصیه نمی شود. شما با حفظ کردن تنها چند لغت قادر نخواهید بود به آن زبان صحبت کنید. و به زودی نیز لغات را نیز فراموش خواهید کرد.

  1. درس‌های ویدیویی، بازی‌ها و موارد آموزشی دیگر به زبان فرانسه:BBC French Online

کمپانی BBC فقط برای پخش خبر و برنامه‌های تلویزیونی نیست. این وب سایت بخش بزرگی را به آموزش زبان های خارجی اختصاص داده است. در وب سایت این شرکت قسمت‌هایی وجود دارد که برای آموزش زبان‌های مختلف از جمله فرانسه، درس‌ها و تمرین‌های زیادی ارائه می‌کند و یکی از معتبر ترین منابع آنلاین یادگیری زبان فرانسه است.

روی قسمت «دروس و دوره‌های آنلاین و رایگان BBC» کلیک کنید تا به درس‌ها و بازی‌های فرانسوی دسترسی پیدا کنید و بعد از آن مطالبی را که یاد گرفتید تقویت کنید.

۸٫آزمون‌های بامزه به زبان فرانسه: MOddou FLE

وب سایت MOddou FLE به شما اجازه می‌دهد با بازی‌ها و آزمون‌‌ها، درک مطلب زبان فرانسه را محک بزنید. تمرین‌هایی که در این وبسایت برای شما طراحی شده‌اند، بازی‌ها، سوالات چندگزینه‌ای، پرکردن جای خالی و سوالات دیگر است.

 منابع آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه

۹٫تمرین‌های نوشتن به زبان فرانسه: Lawless French

وب سایت Lawless French با ایده جدید و جذابی در عرصه ی منابع آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه حضور پیدا کرده است. این وب سایت آزمون‌های فرانسه ای قرار داده است که شما حتما نیاز ندارید رتبه ی عالی را کسب کنید تا به شما امتیاز داده شود.

در این آزمون‌ها، عبارت‌هایی را به فرانسه ترجمه می‌کنید و با توجه به ترجمه واقعی جمله، به خودتان امتیاز می‌دهید. نمره‌ها از ۰ تا ۵ هستند و صفر کمترین نمره و پنج بالاترین نمره است. در تمرین‌های نگارشی دیگر وب سایت های یادگیری زبان فرانسه حتی اگر یک کلمه را اشتباه بنویسید، کل جمله را غلط در نظر می‌گیرند. بنابراین این وبسایت با طرز فکری که دارد، یکی از گزینه‌های خوبی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. چون حتما نباید عالی ترجمه کنید تا امتیاز کامل را کسب کنید.

علاوه بر تمرین‌های نگارش خاص و منحصربه‌فرد، می‌توانید به تمام دروس و تمرین‌های منوی این وبسایت که در سمت راست صفحه قرار دارد دسترسی داشته باشید. این تمرین‌ها بر اساس سطح و موضوع، دسته‌بندی شده‌اند.

۱۰٫یادگیری زبان فرانسه با فلش‌کارت‌های صوتی: MosaLingua

اپلیکیشن فرانسوی Mosalingua برای iOS و Android، بامزه و کاربری آن آسان است که به شما اجازه می‌دهد که با استفاده از فلش‌کارت‌ها، هزاران عبارت و کلمه فرانسوی را فرا بگیرید. بهترین قسمت این اپلیکیشن این است که لازم نیست تصمیم بگیرید کدام کارت را چه زمانی بخوانید. با وجود الگوریتم تکرار با فاصله، این کار را خود اپلیکیشن برای شما انجام می‌دهد. کافی است هر روز اپلیکیشن را باز کنید و محتوایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد را مطالعه کنید.

۱۱٫آزمون‌های لغات فرانسوی: Quiz Tree

اگر می خواهید با استفاده از آزمون های چند گزینه ای دانش لغات فرانسوی خود را محک بزنید این وب سایت مناسب خواسته ی شماست. آزمون‌هایی که طبق موضوعات دسته‌بندی شدند که این موضوعات طیف گسترده ‌ای از کلمات را پوشش می‌دهند.

علاوه بر این وب سایت ها و نرم افزار هایی که در این مطلب به شما معرفی کردیم برنامه های دیگری نیز در دنیای منابع آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه موجود است. اگر شما برنامه ی بهتر دیگری می شناسید خوشحال می شویم با ما در میان بگذارید. همچنین از تجربیات خود در استفاده از این برنامه ها برایمان بگویید.

راه های ارتباطی با ما

۸۸۲۵۵۶۰۰

۰۹۹۰-۹۲۱-۹۴۵۱