۰۲۱-۸۸۲۵۵۶۰۰

پکیج WRITING آیلتس

پکیج writing

پکیج WRITING آیلتس

خیلی از افراد هستند که خودشان بدون شرکت در کلاس های آیلتس در حال آمادگی برای دادن آزمون آیلتس هستند. این افراد معلم آیلتس نداشته و به صورت SELF STUDY پیش می روند. اکثر این افراد در بخش WRITING به مشکل می خورند و نیاز دارند که یک استاد essay آن ها را صحیح کرده و کامنت بدهد.

برای کمک به این افراد آموزشگاه زبان پارسایان پکیجی طراحی کرده است که ۲۰ تا رایتینگ (essay) شما رو‌ تصحیح می کند. این پکیج شامل این موارد می باشد.

تصحیح ۱۰ تا رایتینگ task 1

تصحیح ۱۰ تا رایتینگ task 2

نه تنها WRITING تان صحیح می شود  بلکه روش درست  به شما از لحاظ آف تاپیک بودن، گرامر، تنوع ساختار ها و… کامنت داده می شود  و در نهایت با استاندارد آیلتس به شما  نمره داده خواهد شد.

در آخر مقاله در مورد این پکیج بیشتر توضیح داده شده است.

برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر از پکیج WRITING آیلتس پارسایان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۸۸۲۵۵۶۰۰

۰۹۹۰-۹۲۱-۹۴۵۱

پکیج writing

در بخش های دیگر و در مقالات قبلی در مورد آزمون آیلتس صحبت شده است و در مورد مهارت های مورد نیاز و بخش های مختلف آزمون آیلتس توضیحات مفصلی داده شده است که به شما  پیشنهاد می کنیم اگر متقاضی شرکت در آزمون آیلتس هستید و قرار هست به زودی در آزمون آیلتس جنرال یا آکادمیک شرکت کنید، حتما مقالات قبلی را از طریق لینک زیر با دقت مطالعه بفرمایید.

آزمون آیلتس

انواع مختلف آزمون آیلتس

به صورت کلی دو نوع آزمون آیلتس آکادمیک (academic)  و آیلتس جنرال  یا عمومی (general) در سرتاسر دنیا برگزار می شود که هر یک برای گروهی از داوطلبین با اهداف خاص می باشد. این بدین معنی است که شما قبل از انجام هر کاری از قبیل خرید کتاب یا ثبت نام در کلاس های آیلتس و … باید بر اساس هدف خود، نوع آیلتس مناسب هدفتان را انتخاب کنید و برای موفقیت در آن برنامه ریزی بفرمایید.

آیلتس می تواند در زمینه انتخاب های مختلف زندگی مانند مهاجرت به خارج از کشور، پیدا کردن شغل مورد نظر خود در یک کشور خارجی و یا حتی بهبود مهارت های زبان انگلیسی به شما کمک کند. بنابراین قبل از رزرو تست، حتماً بررسی کنید که کدام یک برای شما مناسب است. آیلتس آکادمیک IELTS Academic آیلتس آکادمیک اندازه گیری می کند که آیا سطح مهارت زبان انگلیسی شما برای یک محیط دانشگاهی مناسب است یا خیر. این نوع آزمون آیلتس جنبه های زبان آکادمیک را منعکس می کند و ارزیابی می کند که آیا شما آماده شروع آموزش یا مطالعه در یک کشور خارجی هستید یا خیر.این آزمون مناسب شماست اگر که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در هر نقطه از جهان هستید.آیلتس جنرال IELTS general آیلتس عمومی، مهارت زبان انگلیسی را در یک زمینه عملی و روزمره اندازه گیری می کند. و این آزمون وظایف و مهارت های زبانی در محل کار و هم در موقعیت های اجتماعی را منعکس می کند.این آزمون مناسب شماست اگر که متقاضی دریافت اقامت و یا  ویزای کاری در کشورهای اروپایی و کانادایی هستید.

در هر دو نوع آزمون آیلتس چهار بخش وجود دارد که در حقیقت چهار مهارت اصلی زبانی متقاضی را مورد سنجش قرار می دهد. که این بخش ها شامل  بخش های زیر می باشد:

 • Writing section (task1 and task2) / نوشتن
 • Reading خواندن /
 • Listening گوش دادن /
 • Speakingصحبت کردن /

و اما در این مقاله قرار هست فقط روی ماژول Writing آیلتس تمرکز کنیم چرا که بخش و یا مهارت Writing در آزمون آیلتس،  یکی از مهمترین بخش ها و البته سخت ترین بخش برای متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس به شمار می رود.

ماژول Writing آیلتس (The IELTS writing test module) همان طور که قبلا هم گفته شد یکی از مهمترین بخش ها در میان ۴ مهارت آزمون آیلتس می باشد و بیشتر متقاضیان، فارغ از نمره ایی که میخواهند در این آزمون کسب کنند، همیشه نگران این بخش می باشند.

ما در این مقاله مجدد به توضیح مختصری از ماژول Writing آیلتس می پردازیم و همچنین اشتباهات رایجی که زبان آموزان در انجام writing task  معمولا مرتکب می شوند را مطرح خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که اگر برای شرکت و کسب موفقیت در آزمون آیلتس نیاز به مشاوره، برنامه ریزی دقیق و شرکت در کلاس های آمادگی آیلتس و یا گذراندن دوره های پری آیلتس (pre-IELTS ) را دارید، می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با آموزشگاه تماس حاصل بفرمایید. مشاوران و کارشناسان آیلتس کانون زبان پارسایان همه روزه و به صورت کاملا رایگان آماده هستند تا شما را برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی یاری دهند.

۸۸۲۵۵۶۰۰

۰۹۹۰-۹۲۱-۹۴۵۱

بخش نوشتاری آزمون آیلتس (IELTS WRITING section)

آزمون آیلتس همان طور که در بالا هم به آن اشاره شد، شامل ۴ مولفه (LISTENING, WRITING,READING,SPEAKING) می باشد که معمولا بخش WRITING سخت ترین مولفه به حساب می رود. این آزمون برای سنجش زبان انگلیسی افراد غیر بومی در مورد توانایی های زبانی آنها در موقعیت های واقعی زندگی است که ممکن است هنگام مطالعه ، کار یا هنگام انجام زندگی روزمره با آن روبرو شوند.

بخش WRITING آزمون آیلتس طبق گفته  BRITISH COUNCIL برای ارزیابی چگونگی “نوشتن پاسخ مناسب ، سازماندهی ایده ها و استفاده دقیق از دامنه های واژگان و دستور زبان” طراحی شده است.پکیج writing

بخش Writing آیلتس بسته به اینکه شما آزمون آکادمیک (برای برنامه های دانشگاهی) یا آزمون عمومی (معمولاً برای کار / مهاجرت عمومی) را انجام می دهید، متفاوت است.

سختی بخش Writing آیلتس بدان دلیل است که متقاضی می بایست در یک زمان کوتاه (یک ساعت) دو مقاله بنویسد. در واقع چه شما متقاضی شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک باشید و چه داوطلب شرکت در آزمون آیلتس جنرال یا عمومی، شما در بخش writing با دو قسمت (task) رو به رو خواهید بود که در ادامه به توضیح هر task خواهیم پرداخت.

قسمت های (tasks) بخش writing  آزمون آیلتس

در TASK 1 آزمون آیلتس آکادمیک متقاضی می بایست اطلاعات بصری مانند نمودارها یا جدول ها را با استفاده از کلمات خود توصیف ، خلاصه یا توضیح دهد. به عنوان مثال ، ممکن است این TASK از شما بخواهد که داده ها را توصیف کنید یا مراحل یک فرآیند را خلاصه کنید یا یک رویداد را توضیح دهید. شایان ذکر است پاسخهایی که خیلی کوتاه هستند نمره منفی خواهند داشت. و برای task 2 ، از داوطلبان خواسته می شود به یک نقطه نظر یا استدلال یا مسئله پاسخ دهند. پاسخ ها باید مرتبط باشند و به طور کلی نباشند.در وب سایت آیلتس  (لینک به وبسایت آیلتس)آمده است: “این task توانایی ارائه یک استدلال روشن ، مرتبط ، کاملا سازمان یافته ، ارائه شواهد یا مثالهایی برای حمایت از ایده ها و استفاده دقیق از زبان را ارزیابی می کند”. این در حالی است که در task 1 آیلتس جنرال یا عمومی متقاضی باید یک نامه بنویسد و برای task 2 همانند آزمون آیلتس آکادمیک یک انشاء بنویسد. بنابراین درجه سختی بخش Writing در هر دو نوع آیلتس آکادمیک و جنرال یکسان می باشد.داوطلبان باید به بخش writing به شیوه نوشتاری نیمه رسمی ، آکادمیک و خنثی پاسخ دهند.تمام سوالات باید به طور کامل پاسخ داده شوند (نقاط گلوله ای و یادداشت ها پذیرفته نمی شوند). و همچنین استفاده از مداد یا خودکار برای پاسخ دادن به این بخش تفاوتی ایجاد نمی کند.برای برای نوشتن هر دو task در آزمون writing آکادمیک یا جنرال به شما ۱ ساعت فرصت داده می شود.که  task2(انشاء) در هر دو نوع آزمون آیلتس (آکادمیک و عمومی) در واقع ارزش بیشتری نسبت به Task 1 (نمودار یا نامه) دارد ، بنابراین شما باید ۴۰ دقیقه از زمان را برای انشاء و ۲۰ دقیقه را برای نمودار / نامه اختصاص دهید.این تفاوت در زمان بندی در تعداد کلماتی که باید بنویسید نشان داده می شود که حداقل ۱۵۰ کلمه برای Task 1 و ۲۵۰ کلمه برای Task 2 است.در واقع یکی از مشکلات یا چالش هایی که متقاضیان آیلتس در بخش Writing با آن مواجه هستند، بحث زمان بندی می باشد که در بیشتر مواقع متقاضی وقت کافی برای تمام کردن task 2 ندارد که در این صورت یا task را نیمه کاره رها می کند و یا به دلیل نبود وقت سرسری نوشته و انشاء دچار مشکلات گرامری یا spelling می شود که در هر دو صورت نمره ی زیادی را از دست می دهد.

بنابراین همیشه توصیه می شود که ابتدا task 2  در ۴۰ دقیقه نوشته شود و در مرحله بعد task 1 در ۲۰ دقیقه تکمیل شود. شایان ذکر است که task 2 دو برار بیشتراز task 1 در نمره کلی بخش Writing تاثیر می گذارد و عدم پاسخگویی به task 2 به طور قابل توجهی شانس یک نامزد برای دستیابی به  band score (نمره) خوب را کاهش می دهد.

اینکه چگونه می شود سریع تر نوشت تا وقت کم نیاورید به عوامل مختلفی بستگی دارد ولی اگر شما جز افرادی هستید که از دانش لغوی و گرامری بالایی برخوردار هستید ولی باز هم نمی توانید task 2  را در ۴۰ دقیقه تمام کنید، می تواند به این دلیل باشد که برای رسیدن به ایده و محتوای نوشته خود زمان زیادی را صرف می کنید، لذا به شما توصیه می کنیم قبل از شروع به تمرین نوشتن، نمونه های انشاء زیادی را مطالعه کنید تا در مورد موضوعات پرتکرار ایده هایی در ذهن داشته باید و در مرحله بعدی شروع به نوشتن کنید و همچنین از یک استاد آیلتس برای صحیح کردن Writing خود کمک بگیرید چرا که در اکثر مواقع اشتباهات شما که منجر به کسر امتیاز شما می شود از چشم شما پنهان هست و تنها یک استاد با تجربه در این زمینه می تواند به شما یاری برساند.

نمره دهی در هر task

در تصحیح و نمره دهی task 1 و task 2 در هر یک از آزمون های جنرال یا آکادمیک چند المان مورد سنجش قرار می گیرد که در ادامه مقاله به آنها به طور مختصر اشاره خواهیم کرد.

هم در task 1 و هم درtask 2 موارد زیر در نمره دادن تاثیر می گذرانند:

 1. دستیابی به وظیفه(متن نوشته شده درست و مرتبط با سوال مطرح شده باشد.)
 2. همگرایی و همبستگی (در طول نوشته جملات و پاراگراف ها از لحاظ معنایی به هم مرتبط باشند.)
 3. منبع لغوی( استفاده از دامنه ی وسیعی از لغات و پرهیز از تکرار لغات تاثیر بسزایی دارد.)
 4. دامنه و دقت دستوری(متن نوشته شده باید از لحاظ گرامری درست باشد و از طیف متنوعی از گرامرها در متن استفاده شده باشد.)

از عواملی که باعث می شود داوطلب در هر یک از این task ها نمره از دست دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اگر پاسخ های داوطلب خارج از موضوع باشد و  یا ناقص نوشته شده باشد ، این منجر به از دست دادن امتیازات می شود.منظور از  پاسخ های ناقص، فقط پاسخ های ناقص از نظر محتوا را شامل نمی شود، بلکه نحوه نوشتن هم حائز اهمیت می باشد.
 2. توجه داشته باشید که دانش آموزان به دلیل سرقت ادبی (به عنوان مثال کپی برداری از منبع دیگر) به شدت مجازات خواهند شد.
 3. همچنین استفاده از یک سریphrase های (جملات) فیکس و  از قبل حفظ شده نیز می تواند امتیاز زیادی را از شما کسر کند.

معرفی پکیج جدید آموزشگاه زبان پارسایان

و اما در ادامه ی توضیحات اول مقاله در مورد پکیج جدید باید بگوییم پکیج فوق العاده ای که به تازگی کانون زبان پارسایان با همراهی بهترین و مجرب ترین اساتید آیلتس خود طراحی و اجرا کرده است که مورد استقبال بسیاری از متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس قرار گرفته است.

بسیاری از داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس تمایلی به شرکت در کلاس های آیلتس ندارند. این متقاضیان یا زمان کافی برای شرکت در کلاس های هر چهار مهارت را  ندارند و یا از لحاظ علمی سطح زبانی شان در سطح مناسبی قرار دارد و شرکت کردن در کلاس های آیلتس باعث اتلاف وقت و هزینه شان می باشد.

با این حال تمامی متقاضیان در بخش writing دچار مشکل هستند چرا که علی رغم اینکه تمامی نکات را می دانند باز هم در آزمون های ماک نمره دلخواه را کسب نمی کنند. تمامی متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس فارغ از سطح و دانش زبانی نیازمند این هستند که یک استاد آیلتس نوشته ی آنها را تصحیح بکند و به آنها نکات و مواردی که باعث از دست دادن امتیاز می شود را گوش زد کند، نکاتی که قطعا از چشم متقاضی دور می ماند.

از این رو کارشناسان آیلتس کانون زبان پارسایان یک پکیج غیر حضوری برای این دسته از متقاضیان طراحی کرده است. به این صورت که متقاضی ۲۰ تا از نوشته های خود را که شامل ۱۰ نوشته task 1 و ۱۰ نوشته task 2  می باشد را برای ما ارسال می کند و اساتید آیلتس کانون زبان پارسایان نوشته ها تصحیح کرده و نمره میدهند و همچنین در مورد تمام اشتباهات انجام شده در همه ی زمینه ها (آف تاپیک بودن، مشکل گرامری، دامنه لغتی و …) به متقاضی کامنت می دهند و در صورت نیاز به توضیحات بیشتر و رفع اشکال به صورت غیر حضوری شما را پشتیبانی می کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این پکیج با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق پیچ اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

۸۸۲۵۵۶۰۰

۰۹۹۰-۹۲۱-۹۴۵۱

 

hd