۰۲۱-۸۸۲۵۵۶۰۰

کرونا و پساکرونا

کلاس های آنلاین

کرونا و پساکرونا

پخش شدن ویروس کرونا در کل جهان تغییرات بسیاری را با خود به همراه داشته است. همه‌ی مردم جهان را خانه نشین کرده و عادت ها و روش های زندگی جدیدی را وارد برنامه‌ی زندگی همه‌ی ما کرده است.
همچنین باعث لغو شدن بسیاری از مراکز و مشاغل از جمله مراکز آموشی شده است . با توجه به تجمع تعداد بالایی از افراد در کلاس ها و در تماس بودن با افراد بسیار در طول روز تمامی آموزشگاه ها از جمله آموزشگاه زبان پارسایان قادر به برگزاری کلاس ها نبودند و برای مدتی مجبور به تعطیل کردن موسسه ها شدند. زبان بسیار فرار است و اگر بین یادگیری آن وقفه ای به وجود بیاید مطمئنا باعث فراموش شدن بسیاری از آنچه که برایش تلاش کرده بودید می شود.  و اما آیا این تعطیلی آموزشگاه ها پایان کار بود ؟

خیر ؛

در دنیای امروزی کسی نیست که بتواند اهمیت نقش ارتباطات و آموزش زبان را در رشد و توسعه اقتصادی انکار کند. برای اینکه بتوانید در سطح جهانی ارتباطات خود را چه در زمینه ی شغلی و چه در زمینه ی زندگی شخصی خود به وجود آورید و حفظ کنید نیاز به یک زبان بین المللی دارید. انگلیسی در ابتدا سپس فرانسوی و آلمانی زبان هایی هستند که در بسیاری از کشور ها صحبت می شود.

مسئله‌ای که بسیار حائز اهمیت است این می باشد که جهان شاهد تغییرات بسیاری در دوران پسا کرونا خواهد بود. در این دوره ما شاهد تحولات بسیاری در زندگی بشریت خواهیم بود. و آنچه که مهم می باشد این است که باید همیشه به دنبال بهترین روش ها برای وفق دادن خود با شرایط حاضر بود و در بخش آموزش ما نیز به دنبال به روز ترین و موئثرترین متد ها هستیم. این روزها تکنولوژی و ارتباطات مجازی بسیار مطرح است و با بوجود آمدن کرونا و خانه نشین شدن تمام افراد در جهان اهمیت ارتباطات مجازی حتی بیش از پیش شده است لذا ؛

آموزشگاه زبان پارسایان گیشا  با در نظر گرفتن رعایت فاصله‌ی اجتماعی و حمایت از “ در خانه بمانیم “ تصمیم به برگزاری کلاس های آنلاین گرفت. بسیاری از کلاس‌های آنلاینی که تاکنون در موسسه های دیگری برگزار شده بودند  با توجه به اینکه روش مرسومی در ایران نبوده است با شکست مواجه شدند ولی موسسه زبان پارسایان با استفاده از روش های نوین و کارآمدی که در پیش گرفت به همراه استادان حرفه‌ای و کارآزموده‌ی خود توانست با موفقیت بالا و چشم گیری به ادامه‌ی کلاس های خود در همه ی سطوح از کودکان تا بزرگسالان و آیلتس در همه ی زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسه و ترکی  بپردازد. آموزشگاه زبان پارسایان اینک نه تنها در محدوده ی غرب تهران از جمله گیشا، شهرک غرب، مرزداران،  شهرآرا و …. قادر به خدمت رسانی می باشد بلکه همه ی افراد از تمامی نقاط تهران و حتی ایران می توانند از کلاس های مجای این موسسه بهترین بهره را ببرند.

اینک می خواهیم چند نکته در مورد کلاس های آنلاین و نحوه ی صحیح برگذاری آنها ذکر کنیم :

آنچه که در کلاس های زبان مطرح است تعاملی است که باید میان زبان آموزان برقرار باشد که در کلاس های حضوری به راحتی انجام میشود و اما شاید در کلاس آنلاین اینکار کمی دشوارتر و حتی غیر ممکن به نظر برسد. اما باید بگوییم با توجه کردن به چند نکته این تعامل به راحتی بین زبان آموزان در کلاس آنلاین برقرار خواهد شد.

در این میان آنچه که مطرح است توانایی استاد در مدیریت و ایجاد تعامل بین زبان آموزان است. در کلاس آنلاین شاید خود زبان آموزان قادر به برقراری ارتباط به همان شکلی که در کلاس های حضوری خود با یکدیگر داشتند نباشند و استاد باید بتواند این مسئله را مدیریت کند و با در دست داشتن کنترل کلاس خود شاگردان را وادار به صحبت با یکدیگر کند و برای آن برنامه‌ریزی کند.  همچنین با راهنمایی کردن و دادن پیشنهاد برای موضوع صحبت به زبان آموزان در داشتن گفت و گو با یکدیگر کمک کند . در این کلاس ها همزمان تمامی شاگردان قادر به صحبت نیستند لذا استاد میبایست به ترتیب دو نفر را مشخص نموده و از آنها بخواهد با یکدیگر مکالمه ای را تمرین کنند و یا بایکدیگر صحبت کنند و سپس گروه دیگری شروع کرده و شاگردان دیگر گوش فرا دهند.

بسیار مهم است که در این میان تمامی زبان آموزان در طی کلاس فعالیت داشته باشند و همگی به یک اندازه در گفتمان ها و کارهای کلاس شرکت کنند که نظارت بر این موضوع بر عهده ی استاد میباشد.

موضوع مهم دیگری که در کلاس‌های آنلاین مطرح میباشد نبودن تخته‌ی وایت برد است. لذا استاد از قبل باید تمام آنچه را که فکر میکند لازم است روی برد بنویسد در قالب عکس یا pdf در آورد تا در حین تدریس با زبان آموزان به اشتراک گذارد.
البته تیم پارسایان با تحقیق های بسیار نرم افزاری را برای کلاس های آنلاین خود انتخاب نموده است که دارای وایت برد بوده و اساتید به راحتی میتوانند مانند کلاس های حضوری خود حین تدریس از وایت برد استفاده نمایند.
استفاده از وایت برد و عکس‌های مرتبط گوناگون باعث میشود کلاس از یکنواختی خارج شده و جذابیت لازم را برای زبان آموز فراهم آورد و همچنین به استاد در مدیریت زمان کلاس خود نیز کمک کند .

در آموزش و یادگیری زبان هر چهار مهارت صحبت کردن ، خواندن ، نوشتن و گوش دادن بسیار مهم است. به همان اندازه که در کلاس های حضوری به این چهار اصل توجه میشود و برای هریک جداگانه برنامه ریزی میشود در کلاس های آنلاین نیز باید به همین صورت بوده و هر چهار مهارت تقویت شود .

از این رو اساتید میبایست با فراهم کردن فایل های صوتی تمرینات مربوط به لیسنینگ را هم در کلاس خود جای دهند. با توجه به اینکه در اینگونه کلاس ها دسترسی به سایت های اینترنتی حین کلاس راحت تر است اساتید محترم میتوانند از فایل ها و تمرینات آنلاینی که در سایت های مختلف موجود است نیز استفاده کنند.  برای پخش کردن صدا میتوانند از دستگاه موبایل دیگری یا لپتاپ و کامپیوتر کمک بگیرند. با انجام این فعالیت علاوه بر تقویت لیسنینگ زبان آموز کلاس از یک ریتم بودن نیز خارج شده و از خسته شدن زبان آموز جلوگیری میکند.

در زمان پخش کردن فایل صوتی استاد می تواند از شاگردان خود بخواهد میکروفن خود را قطع کنند تا در کیفیت پخش شدن صدا مشکلی پیش نیاید و همگی تمرکز کافی برای گوش فرا دادن را داشته باشند.

همچنین در طول این جلسات میتوان دقایقی را به تقویت نوشتار اختصاص داد به این صورت که استاد موضوعی را انتخاب کرده و از زبان آموزان خود بخواهد در مدت زمان تعیین شده مطلبی را بنویسند و برای وی از طریق ایمیل یا هر رسانه ی دیگری ارسال نمایند و استاد گرامی پس از بررسی مطلب نوشته شده ایراد های موجود را در جلسه ی بعد مطرح نموده و برطرف کند و یا نوشته ی تصحیح شده را مجدد برای زبان آموز ارسال نماید.

زبان آموزان کم سن تر و نوجوانان شاید تحمل کمتری برای نشستن پشت لپتاپ داشته باشند و نیاز به جذابیت ها و سرگرمی های بیشتری دارند از این جهت  برای هرچه بهتر شدن کلاس ها و جذاب نمودن کلاس های آنلاین برای این عزیزان میبایست مدتی از کلاس را به بازی ها و سرگرمی های گوناگون در قالب آموزش اختصاص داد. حتی میتوان از آنها خواست که از جای خود بلند شده و نرمش یا بازی فیزیکی ای انجام دهند.

همچنین برای برگذاری کلاس های آنلاین برای کودکان همکاری و همیاری والدین بسیار مورد اهمیت میباشد. کودکان ممکن است هنوز توانایی های لازم برای استفاده از اینگونه برنامه ها را نداشته باشند و نیاز است که والدین همواره به آنها در راه اندازی و رفع مشکلات کمک کنند.

مطلبی که شایان ذکر است این میباشد که در کلاس های آنلاین ممکن است گاهی به علت اختلال در اینترنت در کلاس ها مشکلاتی از قبیل قطع شدن و غیره به وجود بیاید که در هنگام وقوع چنین مشکلاتی بهتر است اساتید و زبان آموزان خونسردی خود را حفظ کنند و در سدد رفع مشکل بربیایند و بپزیرند که چنین مشکلاتی طبیعی است و نباید بگذارند مانع یادگیری و پیشرفت بشود.

در نهایت باید گفت برخلاف تصور عموم کلاس های آنلاین بسیار مفید بوده و فقط محیط تغییر کرده و از کیفیت تدریس به هیچ عنوان کاسته نشده است. این موضوع را در نظر داشته باشید که شما عزیزان چه در نزدیکی موسسه زبان گیشا در غرب تهران از جمله مرزداران ، شهرآرا ساکن باشید و چه در انواع و اقسام نقاط دیگر میتوانید با ماندن در منزل و حفظ سلامت خود به راحتی به یادگیری زبان مورد علاقه ی خود بپردازید. همه ی ما باید این تغییراتی را که کرونا بر زندگیمان تحمیل کرده بپذیریم و روش های کارآمد و مفیدی را جایگزین کنیم. زندگی و فعالیت های روزانه ی ما همچنان ادامه دارد اما به نحوی جدید و این خود ما هستیم که این روزها را به روزهایی دلنشین و شاد باید تبدیل کنیم. تیم آموزشگاه پارسایان با پیروی کردن از تمامی روش هایی که پیشتر ذکر شد توانسته است کلاس های خود را به بهترین نحو ممکن پیش برده و رضایت تمامی زبان آموزان را به همراه داشته باشد.

برای ثبت نام و پیوستن به کلاس ها با این شماره تماس حاصل فرمایید :  ۹۴۵۱ ۹۲۱ ۰۹۹۰

سلامتی شما و کیفیت یادگیری شما الویت ما میباشد . با آرزوی سلامتی برای تمامی شما عزیزان

پارسایان