بازی و یادگیری زبان در کودکان

بازی ها چگونه باعث یادگیری زبان می شوند؟
در حالت کلی بازی ها به دلیل جذابیتی که برای افراد ایجاد می کنند حس خوشایندی را به آدم ها می دهند در نتیجه شما در زمان بازی اوقات خوشی را سپری می کنید. از این رو حس رقابتی که در حین بازی برای شما بوجود می آید باعث می شود تا شما بیشترین تلاش خود را بکار گیرید تا بتوانید در آن برنده شوید. در نتیجه باید بتوانید از دانش زبانی خود بهره گرفته و این موضوع باعث می شود تا بهتر و بیشتر فکر کنید و تمرکز خود را برای پیدا کردن جواب درست و یا حرکت مناسب براساس بازی که در حال انجام آن هستید بکار گیرید.

برخی از بازی های کامپیوتری از ویژگی های داستانی برخودار می باشند که برای فهم و درک موضوع و داستان نیاز دارید که به خوبی به مکالمات شخصیت های بازی گوش دهید و حداقل درک مناسبی از حرف های آن ها برای پیش برد بازی داشته باشید در نتیجه اگر این کار را به صورت دقیق انجام دهید می توانید کلمات و اصطلاحات زیادی را فراگرفته و از آن ها استفاده نمایید.

بازی های گروهی و یا فردی که در کلاس های درس برگزار می شوند به دلیل اینکه یک هدف مشخص را دنبال می کنند و شما را راهنمایی کرده تا به یک نتیجه مناسب از هدف از پیش تعیین شده برای آموزش دست یابید می تواند موضوعات را برای شما لذت بخش تر و جذاب تر کنند. همچنین حس برنده شدن در کلاس نیز می تواند انگیزه مضاعف را در شما بوجود آورده و نیز این کار محک خوبی برای اثبات قابلیت های تان به خودتان است که نشان دهید چقدر در این معقوله مهارت داشته و براحتی می توانید از پس اینکار برآیید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *