آزمون های بین المللی آلمانی

کشور آلمان در قلب اروپا واقع شده است و هفتمین کشور بزرگ در این قاره می باشد. دانشجویان بسیاری کشور آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند چرا که آلمان از لحاظ دانشکاه یکی از قدرت های اروپا به شمار می آید.

امروزه یادگیری زبان آلمانی برای متقاضیان تحصیل در آلمان و یا متقاضیان مهاجرت کاری در آلمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد چرا که  دریافت ویزای تحصیلی یا کاری نیازمند داشتن مدرک بین المللی زبان آلمانی  است که مورد تایید سفارت و یا دانشگاه های آلمان هم هست از مهمترین آزمون های بین المللی زبان آلمانی می توان به آزمون تست داف (Test DAF) و آزمون گوته آلمان اشاره کرد.

آزمون تست داف (Test DAF):

تست‌داف به معنی  آزمون زبان آلمانی به عنوان یک زبان خارجی می باشد که به عنوان یک آزمون مهارت زبان آلمانی توسط دولت آلمان به رسمیت شناخته می شود. معمولاً متقاضیان تحصیل در آلمان  و یا افرادی که برای فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی خود به این کشور سفر می کنند در این آزمون شرکت می کنند. این آزمون یکی از متداول‌ترین تست‌های سنجش مهارت آلمانی بین متقاضی‌های ایرانی می باشد

تست‌داف در انستیتو گوته و سایر موسسه‌های زبان یا دانشگاه‌های آلمان برگزار می شود و شایان ذکر هست که در این آزمون  سوالات تخصصی علمی وجود نداشته و تنها سطح زبان آلمانی فرد سنجیده خواهد شد.

آزمون های سطح A1  تا  C2  گوته آلمان:

آزمون گوته آلمان یکی از آزمون هایی است که برای سنجش زبان آلمانی به صورت بین المللی برگزار می شود. این آزمون توسط موسسه گوته آلمان در ایران برگزار می گردد که دارای سطوح مختلفی بوده که از A1 تا C2 می باشد.. بر اساس سطحی که فرد در آن شرکت می کند، در صورت دریافت نمره مورد نظر قبول خواهد شد. در ادامه این مطلب جزییات این آزمون بین المللی زبان آلمانی در سطوح مختلف توضیح داده شده است:

  • آزمون گوته آلمان  /  سطح  A1

سطح A1 آزمون گوته آلمان پایین ترین سطح از این آزمون بین المللی می باشد. در این سطح فرد می تواند به جملات ابتدایی و کلمات روزمره که در رابطه با نیازهای عمومی او می باشد تسلط پیداکند. علاوه بر این او می تواند خود را معرفی کرده و سوالات و پاسخ هایی را در ارتباطات روزمره خود به خوبی انجام دهد. این سطح از زبان آلمانی در ایران نیز طرفداران بسیاری داشته و بیشتر افرادی که برای مقاصد کاری و یا دیدن خانواده خود به کشور آلمان سفر می کنند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

  • آزمون گوته آلمان/  سطح A2

افرادی که سطح A2 را برای زبان آلمانی می گذرانند، توانسته تا با تسلط بر دایره وسیع تری از کلمات، بتوانند ارتباطات بهتری را با اطرافیان خود در مورد مسائل روزمره برقرار کرده و در موقعیت های ساده و معمول بتوانند نظرات و درخواست های خود را بیان نمایند.

  • آزمون گوته آلمان/  سطح B1

در سطح B1 فرد می تواند در مورد تمامی مسائل روزمره گفت و گو کرده، نکات اصلی صحبت ها را درک نموده و در مورد اغلب مواردی که در کشور آلمان با آن برخورد خواهد داشت بتواند صحبت کرده و اصطلاحا از پس خود براید. علاوه بر این فرد می تواند به وسیله جملات ساده در خصوص علاقه مندی های خود صحبت نماید. این سطح از زبان برای افرادی که قصد ورود به کشور آلمان را داشته بسیار مورد استقبال بوده و حتی برای سطوح دانشگاهی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

  • آزمون گوته آلمان/  سطح B2

فردی که می تواند در آزمون گوته آلمان سطح B2 را در زبان آلمانی به دست آورد، به سادگی خواهد توانست مطالب مشخص از متون تخصصی را درک کرده و در مورد مسائل تخصصی رشته تحصیلی خود به بحث و گفت و گو بپردازد. علاوه بر این، این سطح از آشنایی با زبان بین المللی آلمانی باعث شده تا فرد بدون نیاز به پیش زمینه ای بتواند با فردی که زبان اصلی او آلمانی است صحبت نموده بدون اینکه این کار برای هر یک از طرفیت دشوار باشد.

  • آزمون گوته آلمان/  سطح C1

سطح C1 در آزمون گوته آلمان به عنوان یکی از سطح های پیشرفته برای این آزمون بین المللی زبان آلمانی به حساب می آید. فردی که این سطح را گذرانده خواهد توانست بخش بزرگی از کلمات سطح بالا را درک نماید. همچنین او می تواند بدون نیاز به تمرکز به صحبت کردن به زبان آلمانی پرداخته و در میان حرف هایش، مکث های طولانی و محسوسی برای پیدا کردن واژگان نکند. سطح B2 و C1 اغلب برای تمامی دانشگاه های آلمانی زبان مناسب خواهند بود.

  • آزمون گوته آلمان/  سطح C2

فردی که توانایی زبان آلمانی او در سطح C2 از نظر موسسه گوته می باشد، می تواند به راحتی هر نوع از مطالبی را خوانده و بدون هیچ مشکلی متوجه شود. چنین فردی همانند کسی که زبان اصلی او آلمانی است می تواند اطلاعاتی را از منابع مختلف جمع آوری کرده و بتواند خلاصه ای درک شده از آنچه می خواهد را بنویسد. علاوه بر این فرد در صحبت کردن بدون مشکل بوده و می تواند به سهولت تمامی نیازهای خود را برطرف نماید.

نحوه ثبت نام در آزمون مدرک زبان آلمانی

متقاضیانی برای شرکت در آزمون ها می توانند با مراجعه به سایت گوته در آزمونی آزمایشی شرکت کنند تا میزان یادگیری خود را از این آزمون بسنجند . لازم به ذکر است این آزمون ، قدرت شنیداری ، گفتاری و تولید نوشتاری را نمی سنجد و فقط به بررسی کلی از سطح دانش فرد می پردازد.

 

 

برای اطلاع از تمامی دوره ها و مشاوره و تعیین سطح با کارشناسان آموزش کانون زبان پارسایان، با شعب با در تماس باشید:

شعبه گیشا:  88255600