یادگیری زبان ترکی

یادگیری زبان ترکی

فواید یادگیری زبان ترکی استانبولی

یادگیری زبان ترکی طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روزها افراد زیادی به یادگیری زبان ترکی علاقمند شده اند. از این رو در این مقاله به بررسی فواید یادگیری زبان ترکی خواهیم پرداخت.

کشور ترکیه کشوری به بزرگی 783356 کیلومتر می باشد. این کشور در جنوب شرق اروپا قرار دارد. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتا پر باران می باشد. جاذبه های توریستی، مکان های جالب و دیدنی، همچنین آب و هوای خوب جلگه ایی این کشور، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند.

زبان رسمی کشور ترکیه، زبان ترکی استانبولی می باشد. در مورد تاریخچه زبان ترکی استانبولی در مقالات قبلی به طور مفصل توضیح داده ایم. برای خواندن مطلب مربوط به تاریخچه زبان ترکی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاریخچه زبان ترکی

کشور ترکیه شامل فرهنگ ها و آیین های متنوعی می باشد. این کشور از جهات مختلفی مورد استقبال مهاجران و گردشگران قرار گرفته است. سالانه افراد زیادی علی الخصوص از کشور عزیزمان ایران، ترکیه را مقصد سفر های خود قرار می دهند. تحصیل در ترکیه، مهاجرت کاری به ترکیه و سفر های توریستی از جمله دلایل سفر به این کشور زیبا می باشد.

از این رو یادگیری زبان ترکی این روزها از اهمیت زیادی برخوردار است. کانون زبان پارسایان برای مشتاقان یادگیری زبان ترکی، کلاس های متنوعی را ارائه می دهد. کلاس هایی برای متقاضیان تحصیل در ترکیه و شرکت در آزمون های بین المللی همچون آزمون TÖMER و یا YÖS طراحی شده اند. برای مشاهده جدول زمان بندی کلاس ها به لینک زیر مراجعه کنید.

دوره های ترکی استانبولی

آزمون های بین المللی ترکی

فواید یادگیری زبان ترکی

یادگیری زبان ترکی از خیلی جهات حائز اهمیت می باشد. در این بخش از مقاله به طور خلاصه فواید یادگیری زبان ترکی را مطرح خواهیم کرد. و در ادامه به توضیح تفضیلی هر یک از فواید به طور جداگانه خواهیم پرداخت.

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم، تحصیل در ترکیه یکی از مهم ترین دلایل افراد برای یادگیری زبان ترکی می باشد. افراد زیادی با رویای ادامه تحصیل در یکی از صدها دانشگاه معتبر ترکیه عازم این کشور می شوند. چه برای تحصیل در دانشگاه های ترک زبان و چه برای ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان، شما باید زبان ترکی را به خوبی فرابگیرید.

تسلط به زبان ترکی برای یافتن یک شغل مناسب در کشور ترکیه از واجبات می باشد. البته تنها برای پیدا کردن شغل مناسب در این کشور به زبان ترکی احتیاج ندارید. بلکه  اگر صاحب یک بیزینس بین المللی در ایران هستید نیز به منظور تجارت با این کشور به زبان ترکی نیاز دارید. بنابراین برای تجارت خرد و کلان و یا برقراری روابط تجاری و اقتصادی با ترکیه، یادگیری زبان ترکی امری الزامی است.

و اما سفر های گردشی به این کشور زیبا از جمله مهم ترین و رایج ترین دلایل برای یادگیری زبان ترکی می باشد. به دلیل نزدیکی کشور ترکیه به ایران و همچنین کمتر بودن هزینه های سفر به ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی، ایرانیان زیادی هر ساله به ترکیه سفر می کنند. قطعا دانستن زبان ترکی در برقراری ارتباط در مراکز عمومی همچون مراکز خرید، تاکسی، اتوبوس و یا مترو می تواند بسیار مفید باشد.

در اینجا خالی از لطف نیست که به جمله ایی زیبا از نلسون ماندلا اشاره کنیم.

“اگر با یک نفر به زبانی سخن بگویید که می فهمد، وارد ذهن او می شود. اگر با او به زبان خودش سخن بگویید، وارد قلبش خواهید شد.”

در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تری از فواید یادگیری زبان ترکی خواهیم پرداخت.

زبان ترکی و تحصیل در ترکیه

انتخاب کشور ترکیه برای تحصیل در دانشگاه یکی از بهترین انتخاب ها برای دانشجویان ایرانی می باشد. چرا که دانشگاه های ترکیه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی از شهریه های ارزان تری برخوردار هستند. همچنین نزدیکی ترکیه به کشورمان ایران از نظر جغرافیایی و فرهنگی،؛ زندگی را برای دانشجویان راحت تر می کند. بنابراین انتخاب کشور ترکیه برای ادامه تحصیل می تواند بهترین گزینه باشد. زیرا مشکلات اخذ ویزای شینگن و پرداخت هزینه های سرسام آور بلیط رفت و آمد را ندارد. خانواده و یا حتی خود دانشجو به راحتی می توانند در هر زمانی با یکدیگر دیدار کنند. بنابراین مشکلاتی مثل دلتنگی و غربت  معنایی ندارد.

از این گذشته هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه ها در ترکیه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و یا کانادا بسیار پایین تر می باشد. لذا انتخاب ترکیه برای تحصیل یکی از بهترین گزینه ها به شمار می رود.

مدارک تحصیلی دانشجویان در بسیاری از دانشگاه های ترکیه، بین المللی می باشد. و مورد تایید بسیاری از کشورهای اروپایی نیز هست. همچنین دسترسی آسان به اطلاعات، مجهز و وسیع بودن فضای آموزشی همچون کتابخانه، آزمایشگاه و …، ترکیه را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی تبدیل کرده است.

شایان ذکر می باشد که تنها تعدادی از دانشگاه های ترکیه، انگلیسی زبان می باشند. این در حالی است که تحصیل در تعداد بیشتری از دانشگاه ها به زبان ترکی امکان پذیر است. فارغ از اینکه شما تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را انتخاب می کنید یا خیر. باید قبل از هر چیز برای یادگیری زبان ترکی اقدام کنید. به هر دلیلی که وارد یک کشور می شوید چه تحصیلی، چه توریستی، و چه کاری، باید زبان آن کشور را به خوبی فرا بگیرید. بنابراین یادگیری زبان ترکی برای تحصیل در ترکیه از واجبات می باشد. هم از نظر تحصیل در این کشور و هم از نظر اینکه شما برای تکمیل کردن تحصیل خود باید سال های زیادی را در این کشور زندگی کنید. لذا برقراری ارتباط برای خرید، اجاره خانه، تهییه مایحتاج و به طور کلی برقراری ارتباط در جامعه، شما نیاز دارید برای یادگیری زبان ترکی پیش قدم شوید.

یادگیری زبان ترکی

زبان ترکی و مهاجرت کاری به ترکیه

همانطور که می دانید افراد زیادی سالانه برای مهاجرت و دریافت اقامت کشور ترکیه، روش مهاجرت کاری را انتخاب می کنند. کشور ترکیه و علی الخصوص شهر استانبول، شهری پویا و پر چمعیت می باشد. حجم توریست و اقتصاد پویای این کشور می تواند فرصت های شغلی بسیاری را برای شما فراهم آورد. البته فراموش نکنید که مهم ترین و اولین شرط برای یافتن شغل مناسب در این کشور، تسلط به زبان ترکی می باشد. بنابراین لزوم یادگیری زبان ترکی کاملا واضح می باشد. برای راه اندازی یک کسب و کار موفق و برقراری ارتباط آسان با مشتری یادگیری زبان ترکی از واجبات می باشد.

فرصت های شغلی متعددی در زمینه های کاری از فن آوری اطلاعات و امور مالی گرفته تا هتلداری و تجارت وجود دارد. یکی از مزیت های کار در کشور ترکیه این است که کارمندان در صورت افزایش تورم در کشور، متضرر نخواهند شد. در ترکیه دستمزدها در وسط سال بر اساس تورم آن دوره بررسی می شوند و مبالغی به عنوان جبران ضرر تورمی به کارمندان پرداخت می گردد.

فراموش نکید که برای دستیابی به یک فرصت شغلی مناسب در هر زمینه ی کاری، مهمترین المان، دانستن زبان ترکی می باشد. لذا یادگیری زبان ترکی شرط لازم برای دستیابی به فرصت های شغلی می باشد.

زبان ترکی و روابط بین المللی

کشور ترکیه یکی از  محبوب ترین کشورها جهت امر تجارت می باشد. نه تنها کشور ترکیه که در همسایگی کشورمان ایران قرار دارد بلکه بخش هایی از عراق و یونان، بالکان، قفقاز و اروپای غربی نیز به زبان ترکی صحبت می کنند. بنابراین یادگیری زبان ترکی نه تنها امر تجارت با کشور ترکیه را تسهیل می بخشد بلکه می تواند در روابط تجاری با کشورها نیز مفید باشد.

در سال های اخیر مبادلات بین ایران و ترکیه افزایش پیدا کرده است. از آنجایی که برای تجارت خرد نسبت به تجارت کلان سرمایه ی کمتری نیاز هست، میزان تجارت خرد با کشور ترکیه افزایش یافته است. ایران به دلیل مشکلات ناشی از تحریم ها، روابط تجاری و اقتصادی خود با کشور ترکیه را افزایش داده است. بنابراین برای برقراری روابط بین المللی تجاری با کشور ترکیه که این روزها رونق بسیاری پیدا کرده است، مهمترین شرط، یادگیری زبان ترکی می باشد.

دانستن زبان ترکی می‌تواند برای هر کسی که با شرکت‌های ترکیه‌ای کار می کند و یا  برای کار در این کشور برنامه‌ریزی می کند، بسیار سودمند باشد. چه صاحب یک شرکت تجاری و یک بیزینس بین المللی در ایران هستید و جویای برقراری روابط تجاری با کشور ترکیه، و چه خواهان افتتحاح شرکت و استارت بیزینس در کشور ترکیه هستید. باید در قدم اول اقدام به یادگیری زبان ترکی بفرمایید.

زبان ترکی و سفر های گردشگری

سواحل زیبا، دریای آرام، بناهای تاریخی، بازارهای پر رونق و معماری چشمگیر بناها در کشور ترکیه سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در میان توریست های مختلف از سرتاسر دنیا، گردشگران ایرانی در کوچه پس کوچه های استانبول  بیشتر به چشم می خورند. سالانه ایرانیان زیادی، ترکیه را مقصد سفرهای گردشگری خود قرار می دهند. این موضوع دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد. از میان این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سفر بدون نیاز به ویزا
  • هزینه های کمتر سفر در مقایسه با اروپا
  • نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران
  • آب و هوای معتدل کوهستانی

شما با یادگیری زبان ترکی می توانید سفری امن و راحت را به ترکیه تجربه کنید. از آنجایی که بومیان این کشور  تسلط زیادی به زبان انگلیسی ندارند، یادگیری زبان ترکی می تواند به داشتن سفری راحت تر و برقراری ارتباط بهتر بیستر موثر  باشد.

در آخر، جدا از دلایلی که گفته شد، همچون تحصیل، مهاجرت، سفر و .. به ترکیه. زبان ترکی استانبولی زبان بسیار شیرین و جذابی است. یادگیری زبان ترکی می تواند دریچه ایی برای آشنایی با فرهنگ و مردم مهربان این کشور زیبا و جذاب باشد.

برای اطلاع از کلاس های ترکی استانبولی در کانون زبان پارسایان با ما تماس بگیرید و یا دوره های ترکی را در وبسایت ما چک کنید.

دوره های ترکی استانبولی

شماره تماس ها

88255600

0990-921-9451