بسیاری از افراد هستند که از کتاب های درسی بیزارند ولی همچنان به دنبال یادگیری هستند. خبری خوبی که وجود دارد این است که همواره روش های متعددی غیر از روش کلاسیک کتاب و درس و مشق وجود دارد. روش هایی که بسیار جذاب و سرگرم کننده در عین حال بسیار مفید و کارآمد هستد دریادگیری زبان.

یکی از این روش ها که به باور ما حتی بهترین روش، تماشای فیلم است. این یک روش فوق العاده برای پیشرفت کردن و بهبود بخشیدن به توانایی “صحبت کردن” به زبان انگلیسی می باشد.تماشای فیلم یا سریال به منظور یادگیری ، کلاس های آموزش زبان انگلیسی را تبدیل به کلاسی پویا و قابل انعطاف در زمینه آموزش میکند.

و اما چرا می گوییم با تماشای فیلم حتی برای افرادی که می خواهند از صفر شروع کنند بسیار مفید است.

در کلاس های آموزش زبان از طریق فیلم و سریال هیچ محدودیتی از طرف کتاب درسی و یا سیلابس درسی ایجاد نمیشود و این امکان را به استاد کلاس میدهد تا موارد آموزشی را تا دامنه ایی که میتواند بدون هیچ محدودیتی افزایش دهد و به زبان آموزان کمک کند تا هر چهار مهارت زبانی (communicative skills) را تقویت کنند. از میان این چهار مهارت زبانی ، توانایی شنیداری (listening) و صحبت کردن (speaking) از طریق تماشای فیلم به طرز چشمگیری تقویت می شوند. این موضوع به این خاطر است که زبانی که در فیلم ها و سریال ها شنیده می شود، زبان روزمره و واقعی (real life) می باشد که توسط native speaker به کار می رود.

همچنین شنیدن مکالمه های روزمره و تکرار پیاپی آن در فیلم ها باعث می شود دیالوگ ها در ذهن ناخودآگاه شما ذخیره شده و روزی بدون فکر کردن و کاملا غیرارادی از آنها استفاده کنید. روند یادگیری شما درست مانند کودک یک ساله ای خواهد بود که مدتی تنها به حرف زدن اطرافیان گوش داده است و سپس بعد از گذشت یک سال شروع به صحبت میکند. زیرا تمام آنچه را که این مدت در محیط اطراف شنیده بوده است را در ذهن و حافظه خود ذخیره کرده است. بدون این که بداند و حتی اهمیت دهد که طبق کدام فرمول و قاعده این جملات شکل گرفته اند.
نکته ی  دیگری که می توان به آن اشاره کرد این می باشد که تماشای فیلم شما را با زبان غیر رسمی (informal language) که شامل اصطلاحات فراوان با تلفظ و آهنگ زبانی (intonation) صحیح است آشنا میکند. شما با شنیدن چگونگی صحبت کردن افراد بومی یاد میگیرید چگونه روان صحبت کنید و جملات را به هم وصل کنید.
با توجه به مهم و کاربردی بودن تماشای فیلم در تقویت زبان انگلیسی، کارشناسان ما در کانون زبان پارسایان دوره ایی تحت عنوان Talk Show classطراحی کرده اند.

علت انتخاب عنوان Talk Show برای این دوره هم این می باشد که برنامه های تلویزیونی بسیاری تحت این عنوان می باشند که در آن ها مجری برنامه  افراد به نام و مشهور از جمله هنرپیشگان و ورزشکاران را در برنامه ی خود دعوت می کند و با آنها در مورد زندگی شخصی و هنریشان مصاحبه می کند. در طی برنامه بازی ها و سرگرمی های بسیاری هست که مجری می بایست در حین بازی از مهمان برنامه سوال های خود را بپرسد و نگذارد انجام بازی ها مانع داشتن مکلمه و صحبت شود.

در دوره های Talk Show  موسسه زبان پارسایان  نیز زبان آموز حکم مهمان برنامه و مدرس، مجری می باشد.

ناگفته نماند که تماشای اینگونه برنامه ها نیز می تواند به یادگیری زبان کمک کند.  شما می توانید یادبگیرید که چگونه و با چه سوالاتی می توان یک مکالمه را ادامه داد و چون بیشتر مصاحبه در غالب بازی است معمولا جملات و اصطلاحاتی که به کار می رود جملات روزمره و محاوره ای می باشد.

زبان آموزان سطح advance که علاقه مند به تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی هستند می توانند با شرکت در کلاس های “Talk Show” که هفته ایی یکبار برگزار می شود، مهارت صحبت کردن خود را تقویت کنند.
در کلاس های Talk Show که توسط بهترین اساتید ما در کانون زبان پارسایان گیشا برگزار میشود، از یک فیلم یا سریال انگلیسی برای آموزش استفاده می شود به این صورت که زبان آموزان به دلیل محدودیت زمانی بخش مشخص شده ایی از فیلم را در منزل تماشا کرده و در کلاس همراه با استاد به تحلیل فیلم می پردازند و اصطلاحات فیلم را بررسی میکنند.

برای اطلاع از تمامی دوره ها و مشاوره و تعیین سطح با کارشناسان آموزش کانون زبان پارسایان، با شعب با در تماس باشید:

شعبه گیشا: 88255600

شعبه توحید: 66574910

شعبه پارک وی: 26293601