کدام نوع آیلتس مناسب شماست؟

کدام نوع آیلتس مناسب شماست؟

در کل سه نوع آزمون رسمی آیلتس وجود دارد؛

آیلتس آکادمیک:
این نوع آیلتس مناسب افرادی است که قصد ادامه تحصیل و یا شرکت در دوره های آموزش تخصصی در یکی از کشورهای انگلیسی زبان و یا در محیط انگلیسی زبان (مراکز آموزشی بین المللی) را دارند. این آزمون جنبه های مختلف تسلط بر مهارت های آکادمیک زبان شما را می سنجد و میزان آمادگی شما برای شروع تحصیل و یا آموزش در محیط انگلیسی زبان را ارزیابی می کند.

آیلتس جنرال:
این نوع آیلتس مناسب افرادی است که قصد دارند در کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کرده، کار کنند و یا دوره های آموزشی ببینند. مدرک آیلتس جنرال همچنین پیش نیازی برای اقدام به مهاجرت به استرالیا، کانادا، بریتانیا و نیوزلند است. این آزمون بر ارزیابی مهارت های پایه زندگی در محیط های اجتماعی و کاری در کشورهای انگلیسی زبان است.

آیلتس Life Skills:
این نوع آیلتس مناسب افرادی است که برای اخذ ویزای بریتانیا نیاز دارند تسلط زبانی خود در مهارت های صحبت کردن و شنیدار در سطح A2 ، A1 و با B1 با معیار (CEFR) را به اثبات رسانند.
این نوع آیلتس در سه سطح فوق برگزار می شود که آزمون سطح A2 فقط در بریتانیا ارائه می شود و متقاضیان امکان شرکت در آزمون را دارند. مدرک این فرمت از آیلتس مناسب افرادی است که به واسطه حضور اعضای خانواده شان (پدر و مادر و یا همسر) ویزای بریتانیا را کسب کرده و قصد دارند مدت اقامت خود را از ٢.۵ سال به ۵ سال افزایش دهند.
تفاوت دیگر این نوع آیلتس با آیلتس آکادمیک و جنرال در این است که نتایج طی یک هفته اعلام شده و متقاضیان به جای نمره ١ تا ٩، نمره قبولی و یا ردی دریافت می کنند.
برای درخواست ویزای بریتانیا از طریق اعضای خانواده، دریافت نمره قبولی در این آزمون الزامی است.
البته شایان ذکر است که مراکز و سازمان های گوناگون، ملزومات خاص خود را در رابطه با آیلتس دارند، فلذا برای اطمینان به سایت سازمانی که قصد ارائه مدرک آیلتس خود به آنجا را دارید نیز مراجعه فرمایید.

ما در کانون زبان پارسایان با استفاده از بهترین اساتید، کلاس های آیلتس را به بهترین کیفیت ممکن برای شما عزیزان برگزار می کنیم.

همچنین با مراجعه به بخش کارنامه های آیلتس و تافل میتوانید از نمرات قبلی زبان آموزان ما مطلع شوید.

برای اطلاع از تمامی دوره ها و مشاوره و تعیین سطح با کارشناسان آموزش کانون زبان پارسایان، با شعب با در تماس باشید:

شعبه گیشا: ۸۸۲۵۵۶۰۰

شعبه توحید: ۶۶۵۷۴۹۱۰

شعبه پارک وی: ۲۶۲۹۳۶۰۱

 

hd